Erzurum

Yerel Haber
25 Ocak 2019 - 12:28

Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kış

Kars, Erzurum ve Ardahan'da etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyorErzurum'da olumsuz hava koşulları yüzünden 12 mahalleye ulaşım sağlanamıyor

ERZURUM/ARDAHAN/KARS (AA) - Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor.

Bölgede etkili olan kar yağışı, tipi ve buzlanma, özellikle kırsal kesimdeki mahalle ve köylerde ulaşımda aksamalara yol açtı.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle birçok mahalle yolu, ekiplerin çabalarıyla ulaşıma açılırken, Erzurum'da halen 12 mahalleye ulaşım sağlanamıyor.

Kar yağışının aralıklarla etkisini sürdürdüğü kentte, belediye ve kara yollarına ait çok sayıda greyder, bıçaklı kamyon, dozer, kepçe ve kar makinesi destekli ekip, kapalı yolları ulaşıma açmak için çalışma sürdürüyor.

Kars ve Ardahan'da da sabah saatlerinde etkili olan ve özellikle yollardaki sürücüler ile vatandaşlara zor anlar yaşatan kar yağışı aralıklarla sürüyor.

Her iki kentte de ekipler, yolların ulaşıma kapanmaması için sabah saatlerinden itibaren kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Ardahan'daki kar yağışı sebebiyle Ardahan-Posof kara yolunun Ilgar dağı mevkinde, sürücüler zor anlar yaşıyor.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.