İlk albümü 'Ehlikeyf' in ilk klibini 'Toprak' isimli şarkısına çeken Kıvılcım kendi gibi 'Ehlikeyf' lerle bir arada müzik çalışmalarına devam ediyor.

Üzerinde yaşadığımız toprakların tarihsel sürecini müzikle anlatan albüm; Mezapotamya'dan dünyaya yayılarak renkli ve zengin bir yelpaze oluşturuyor. Müziğin evrensel diliyle konuşan ehlikeyiflerin tüm hünerlerini sergiledikleri albüm; dünya müziği hakimiyetinde, Türkçe sözlüdür. Elektronik, alaturka, caz ve tango gibi türlerin iç içe geçtiği bir dokuya sahiptir. Anadolu'nun bilinen en eski sazı Kopuz'dan, batı müziğinin en sofistike enstrümanı Arp'a kadar uzanan bu yolculuk; müzikteki arayışın derinliğini yansıtmaktadır. Albüm İbrahim Maalouf, Mısırlı Ahmet, Natalia Mann, Jean Pierre Smadja, Cem Yıldız gibi dünyaca tanınan sanatçıların ve birbirinden değerli müzisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Ehlikeyf; ağırlıkla hissedilen akustik yapının üstüne elektronik beat ve synthesizer'lar eklenerek orijinal bir füzyon müziği sunmaktadır.

Kendine özgü keyiflerine zaman harcayan, ruhani bir arayışla; yaşamın her ayrıntısını bir anlama dönüştüren ve bu sayede manen beslenen insanların tanımı ‘Ehlikeyf’ bu kez bir müzik albümünde hayat buluyor.

“Bazen bi an’ın peşine düşüp milattan öncesine dönersin. Bazen bir satırın üstüne binip günlerce dünyayı gezersin. Bazen durursun öylece, durup dinlersin. Birkaç seyyah daha gelir; sırt sırta verir, çalar, söylersin. Dili çözülür köklerin, tohumların... Artık onlar anlatır,sen dinlersin.” Kıvılcım