Siyaset
10.10.2012 - 16:53 | Son Güncelleme: 10.10.2012-16:54

Doğu ve Güneydoğu'da askerlik yapanlar 3 ay önce terhis edilsin teklifi

Sitene Ekle

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, Doğu ve Güneydoğu illerinde askerlik yapanların üç ay önce terhis edilmesiyle, bir eşitsizliğin önüne geçilmiş olacağını söyledi.

Öğüt, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Askerlik Kanunu’nda değişiklik yapılmasıyla ilgili Meclis Başkanlığı’na sunduğu bir kanun teklifi hakkında bilgi verdi.

Zorunlu askerlik hizmeti kapsamında bazı askerlerin Antalya’da, Bodrum’da askerliğini yaparken, daha çok fakir aile çocukları olan başka askerlerin ise 15 ay Şırnak’ta, Van’da, Hakkari’de çarşı izni bile olmaksızın askerlik hizmetinde bulunduğunu ifade eden Öğüt, sadece bu askerlerin üç ay önce terhis edilmesiyle hem kendilerine hem de ailelerine büyük bir moral destek verileceğini vurguladı.Bu yönde Meclis Başkanlığı’na verdiği kanun teklifine diğer parti gruplarından da destek beklediğini belirten Öğüt, teklifin kabulü halinde, Doğu ve Güneydoğu illerinde askerlik yapanların üç ay önce terhis edilmeleri yani 12 ay askerlik yapmalarının temin edilmesiyle bir eşitsizliğin önüne geçilmiş olacağını sözlerine ekledi.

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Demo Hesapta Ücretsiz Öğrenin!

Etiketler: haber, haberler, askerlik
Bilgi Yarışmasıİki solistin birlikte şarkı söylemelerine ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
"Çalıkuşu" filminde Feride rolüyle ünlenen sanatçı kimdir?

©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX