Gündem
08.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 08.12.2017-2:16

Doğumevinde skandal iddia

Adana Meydan Doğumevi Hastanesi’nde 1980-1990 yılları arasında doğan bebeklerin ‘öldü’ denilerek hastane görevlilerinin de aralarında bulunduğu şüphelilerce başka ailelere verildiğine yönelik iddialarla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sitene Ekle

Soruşturmayı yürüten Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: “Başsavcılığımıza konuyla ilgili bugüne kadar 11 vatandaş başvurdu. Emniyet müdürlüğüne iddiaların araştırılması için talimat verilmiştir. Ayrıca valilikten de doğum sırasında öldüğü söylenen bebeklerin defin işlemleriyle ilgili belgelerin temin edilmesi istenmiştir.”
‘Cenaze verilmedi’
Söz konusu hastanede bebeklerini kaybeden bazı aileler soruşturma haberinin ardından hastaneye gelerek yetkililerle görüşmek istedi. 45 yaşındaki Zehra Alkaş 24 Mart 1984’te iddialara konu hastanede doğum yaptığını ancak görevlilerin bebeğin öldüğünü söylediğini iddia etti. Bebeğin cenazesinin kendilerine teslim edilmediğini ve öldüğüne dair evrak da verilmediğini öne süren Alkaş, “Çocuğumun yaşadığına inanıyorum. Savcılığa başvuracağım” dedi.  l AA 


Etiketler:
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Kuzey ile doğu arasındaki yön hangisidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX