Gündem
11.11.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 11.11.2017-2:30

‘Doktor intiharları araştırmaya açık’

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, doktor intiharlarıyla ilgili olarak, “Sebebi ne olursa olsun intihar hepimizi derinden yaralar.

Sitene Ekle

BAHAR ATAKAN Ankara

Ancak tıptaki yoğun yük nedeniyle mi, yoksa başka bir nedenle mi intihar edildiği araştırmaya açık bir konu” dedi. Meclis’te konuşan Demircan, uzmanlık öğrencilerinin eğitim nedeniyle yoğun nöbetle karşı karşıya kaldıklarını belirterek şunları söyledi:

‘Baskı azalacak’“Üniversitelerdeki kadroları yeterli sayıda doldurabilirsek, nöbet yükü baskısı biraz azalacaktır. Pratisyen hekim açığı 5 yılda kapanacak görünüyor. Ama uzman açığını kapatmak  zaman alacak. Bu nedenle, tıpta uzmanlık için 6 bin olan kadroyu 8 bine çıkardık, 2 bin ilave ediyoruz. Giderek artıracağız. Bu sayede asistan sayılarında artış olacak, nöbet konusundaki baskıyı bir şekilde azaltmış olacağız.” Bakan, TUS sonuçlarının gecikmesiyle ilgili de “Sorulardan birkaçına itiraz edilmiş, mahkeme sonucunu bekliyoruz. İmtihanı ÖSYM yapıyor” diye konuştu. 


Etiketler: ÖSYM,eğitim,sağlık
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Boks işini yapan sporcuya ne ad verilir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX