Gündem
07.04.2013 - 12:51 | Son Güncelleme: 07.04.2013-12:53

Doktorlar çaresiz kaldı

Aksaray’da 16 yaşındaki Nuh Alan, 5 yıl önce sol gözündeki şişlik nedeniyle gittiği hastanede yapılan tetkiklerde, kafasının içinde tümör olduğu saptandı.

Sitene Ekle

Hasan DÖNMEZ/KONYA, (DHA)

Yapılan ameliyatla tümör alındı. Ancak 2 yıl sonra tümör yeniden oluşunca, Alan hem sol gözünü, hem konuşma yeteneğini kaybetti. Alan’ın artık kemoterapi tedavisine de yanıt veremediği belirtildi.

Aksaray’da oturan ve çiftçilik yapan 4 çocuklu Erol ve Eşe Alan çiftinin en küçük çocuğu olan Nuh Alan, ve 5 yıl önce ilkokul 4’üncü sınıfta okurken, sol gözündeki şişlik nedeniyle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne götürüldü. Burada yapılan tetkiklerde, Alan’ın kafasında tümör olduğu saptandı. Yapılan ameliyatla tümör temizlendi. Ameliyatın üzerinden 2 yıl geçtikten sonra tümörün yeniden oluşturduğu kanserli hücreler nedeniyle yatağa düşen Nuh Alan bir süre sonra konuşma yeteneğini yitirdi. Sol gözünün büyüyerek yeniden şişmesi üzerine götürüldüğü hastanede de ameliyatla gözü alındı. 3 yıldır yatalak bir şekilde hayatını sürdüren Alan, durumunun ağırlaşması üzerine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Geçen çarşamba gününden itibaren hastanede tedavi gören Nuh Alan’ın vücudunun kemoterapiye de yanıt vermediği belirtildiildi.

’ERİYİP GİDİYOR’

Hem ameliyat olan oğlu, hem de zihinsel engelli diğer çocuğuyla ilgilenmek zorunda kalan ev kadını 47 yaşındaki Eşe Alan, oğlunun son 5 yıl içerisinde gözünün önünde eriyip gittiğini söyledi. Durumu gittikçe ağırlaşan oğlunun 3 aydır yemek de yiyemediğini anlatan Eşe Alan, "20 gün öncesine kadar süt içebiliyordu. Ama artık onu da içmiyor. Oğlum gözlerimin önünde eriyip gidiyor. Çaresiz bir şekilde seyretmek zorunda kalıyorum. Vücudu kemoterapiyede cevap vermiyor. Doktorların da elinden bir şey gelmiyor" dedi.

 


Vizeler kalkıyor ama Türkiye'deki oteller öyle bir indirime girdi ki…

Etiketler: Aksaray, tümör,
Bilgi YarışmasıKız görmeye ya da istemeye giden kişiye ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.