28.06.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 28.06.2018-1:30 A-A+

‘DOLUNAY’+’NO:309’= ’ERKENCİ KUŞ’Star TV, yaz dizilerine başladı. Romantik komediler birbiri ardına gelecek. Baştan sabun köpüğü işler olduğunu kabul ediyoruz. Şablonun dibine vurulmasına karşı değiliz. Zengin adam, fakir kız muhabbetlerine razıyız, abuklukların olabileceğini öngörebiliyoruz. 

Oyuncuların ve senaryonun ‘yazlık iş çıkartalım’ seviyesine de ‘eyvallah’ diyoruz. Bütün kabullenmelerin sonucunda ‘keyif tülbentimizden süzüle süzüle ortada hiç bir şey kalmaması tuhaf değil mi? Ekip, ‘No: 309’ ve ‘Dolunay’ dizilerinin karışımı... Her iki diziyi de makul uzunlukta izledi ev ahalisi... Ortak özellikleri; bir yere kadar gülümseten sahneleri ve senaryo gidişatıyla makul romantik komedilerdi. 

‘Hazır bu işe alışmış bir ekip var toparlayalım yeni bir romantik komedi yapalım’ dedikleri ‘Erkenci Kuş’ ise, ilk bölüm itibarıyla ev ahalisi tarafından ‘felaket’ olarak kabul gördü. “Oyuncuları tanıyoruz, biliyoruz ama, ne yaptıklarını izleyemedik” dediler. 

Dizinin ekibi iyi

Demet Özdemir’in etrafı onu fazlasıyla taşıyabilecek bir ekibe sahip. Sevgilisi olacak Can kardeşimiz (Can Yaman) ve Sanem’in (Demet Özdemir) kardeşi Ayla rolünde Öznur Serçeler ‘Dolunay’dan... Mevkibe (Özlem Tokaslan), Ayhan Işık (Ceren Taşçı), Muzaffer (Mehmet Cihan Ercan) ‘No: 309’un ekibinden... Programa ilaveten ‘Seksenler’in Sami’si Berat Yenilmez (Nihat) ve komedilerin vazgeçilmezi Anıl Çelik (Cey Cey) var. ‘Daha ne olsun’ kadrosu... ‘Romantik komedi’ star kadrosu... İlk bölüm ne yaptıklarını, niye güldürmek istediklerini anlayamadık. 

Özdemir, daha arkasında bu ekibi göremiyor, kendi başına ‘komiklik yapmaya’ çalışıyor. Öyle olunca, kendi hayranlarına selam gönderirken, ev ahalisinin “Nerede ‘No: 309’daki Demet, nerede buradaki Demet” dedirtiyor.  Orada ekip onu bir güzel saklıyordu. Başta Sumru Yavrucuk olmak üzere... İlerleyen bölümlerde mutlaka kadro arasında dağılım artacak, hikayeler bölüşülecek, onların hikayeleri belki daha keyifli olacak. Diyaloglar daha samimi olmalı. Mesela bir kız isteme sahnesi vardı. Muzaffer, Sanem’i istemeye gelmiş. Sahne, ‘Sanem olmasın, Ayla (Sanem’in kardeşi) olsun’a döndü birden... Komik kız isteme sahnelerinin uzmanı bir ekranda, böylesi sığ bir hikaye çıkmamalıydı. Kıssadan hisse, umarım idare eden bir izlenme oranı alır ve ilerler.  

Bilgi YarışmasıBir sebeple bitirilmemiş cümle sonuna hangi işaret gelir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.