Donald Trump'ın duyunca çok şaşıracağınız 9 tuhaf alışkanlığı

ABD Başkanı Donald Trump zaten başlıbaşına tuhaf biri. Bazı günlük alışkanlıkları da tuhaflığına tuhaflık katıyor. Tabii hepimizin kendimize özgü alışkanlıkları var ama Trump'ınkiler biraz fazla garip. 
 

Donald Trump'ın duyunca çok şaşıracağınız 9 tuhaf alışkanlığı

1- Televizyon kumandasına dokunmuyor

New York Times'a göre Trump, Beyaz Saray'daki odasında bulunan televizyon kumandalarına kimin dokunacağı konusunda çok hassas. Sadece kendisi ve teknik destek personeli cihazları kullanabiliyor. Ekranda Fox News gibi favori kanalları sürekli açık oluyor. Toplantılarda bile televizyonun sesi açık tutuluyor. 

 

2- Sürekli diyet kola içiyor

New York Times, Başkan'ın günde 12 kutudan fazla diyet kola içtiğini iddia ediyor.  

 

3- Her şeyin yeri belli olacak

Trump, eşyalarının nerede duracağıyla da ilgili bir takıntıya sahip. Bazıları bunun bir çeşit obsesif kompülsif bozukluk olduğunu düşünüyor.  

 

4- Hijyen takıntısı

Trump kendi kitaplarından birinde, hasta olmamak için ellerini olabildiğince çok yıkadığını söylüyor. Kötü bir hastalık kapma konusunda çok paranoyak. Bu yüzden tokalaşmayı sevmiyor, asansörde düğmelere basmıyor ve pizzayı çatal bıçakla yiyor. Yine de elimizde şöyle bir gif yok değil :) 

 

via GIPHY

 

 

5- Sürekli manşette olmak istiyor

Muhtemelen şimdiye kadar fark ettiğiniz gibi Trump, ilgi odağı olmaktan dolayı süper mutlu. Ancak manşetlerde olmadığı günlerde canı sıkılıyor.

 

6- Sağlıksız yiyecekleri seviyor  

Trump alkol, sigara ve kahve tüketmese de; diyet kola ile adeta yıkanarak fast food keyfini doruklarda yaşıyor. Hamburger mönüleri, patates cipsleri, çikolatalar Beyaz Saray'da gırla gidiyor. Yine New York Times'a göre Beyaz Saray'ın akşam yemeği mönüsü genellikle çok pişmiş biftek, domuz pastırması, sos ve dondurmadan oluşuyor. 

 

 

7- Saçları

Şu gezegendeki en ünlü saç kesimi muhtemelen ABD Başkanı Trump'a ait. O da bunun farkında ve saç modelini her zaman sabit tutmaya özen gösteriyor. 2016 yılındaki bir miting sırasında, saç spreyinden şikayet ettiği biliniyor.   

 

8- Konuklara Beyaz Saray banyolarını göstermesi

Trump, misafirlerine Beyaz Saray'ı gezdirmeyi seviyor. Göstermeyi en çok sevdiği yer ise, banyo... Lincoln Yatak Odası ve Truman Balkonu, en sevdiği diğer iki oda.

 

9- Sadece birkaç saat uyumak

Başkan olmak çok zaman alan bir iş, bu da Trump'ın uyumak için fazla zamanının olmadığı anlamına geliyor. 16 saat süren bir işten sonra sadece 5-6 saat uyuduğu biliniyor.

Bu makaleye ifade bırak