Donald Trump şemsiye kullanımı konusunda neden sıkıntılı?

Donald Trump ilginç bir insan. Tokalaşması, su içmesi, bakışları bile 'biraz şey'. Bu nedenle her insanın standart olarak yaptığı hareketler bile konu Trump olunca faciaya dönüşebiliyor. Uçağa girerken şemsiyesini kapatmak yerine açık şekilde yere bırakması da tam olarak Trump'lık bir davranış. Daha önce de şemsiyeyi sadece kendine tutarak eşini ve oğlunu yağmurda tutmuşluğu var. Yani Trump için şemsiye kullanımı sıkıntılı bir konu.

Donald Trump şemsiye kullanımı konusunda neden sıkıntılı?

Oysa herkes kapatır şemsiyesini

Oysa herkes kapatır şemsiyesini

Kapalı bir alana girince şemsiye kapatılır. Bu hareket tıpkı "ateş sıcaktır, cam yenmez" kadar net. Fakat Donald Trump, şemsiyeleri daha çok 'kullan-at' olarak görüyor gibi. Eğer kafeye, restorana, eve girerken de şemsiyesini kapatıp yanına almak yerine kapı önüne bırakıyorsa ortada feci bir şemsiye müsrifliği var demektir. Peki bu hareketi neden yaptı?
 

Nihayetinde yaşlı bir adam!

Nihayetinde yaşlı bir adam!

Trump 72 yaşında. Gür görünen saçları, keskin bakışları ve dinç görüntüsüne rağmen yaşının getirdiği birtakım fiziksel sorunlar mutlaka vardır. Tabii kendisi bunu çaktırmamak için her şeyi yapacak kadar yüksek bir egoya sahip.

Şemsiyeyi kapatmak için kol kuvveti yetmemiş ya da beli, boynu, kolu ağrımış olabilir. Keşke çekerek kapatılan şemsiyeler yerine, düğmesine basarak kapatılan bir şemsiye kullansaydı.

Narsizm

Narsizm

Birçok kişiye göre Donald Trump narsist kişilik bozukluğuna sahip. Açıkçası bu kişilik bozukluğuna kanıt oluşturacak birçok davranışı ve söylemi var.
"ABD başkanıyım ben, ne uğraşcam ya şemsiye kapatmakla" diye düşünerek şemsiyesini köşeye bırakmış olabilir. Konu Trump olunca "Yok canım o kadar da değildir" diyemiyor insan.

Üşengeçlik

Üşengeçlik

"Üşeniyorum o halde yarın." İnsanın bazen hiç olmayacak şeylere üşenesi tutuyor. Bu bazen evden çıkmak, duş almak gibi nispeten normal konular olurken; bazen de klavyede yazı yazmak için çeneye yaslanan eli indirmeye üşenip tek tek harfleri kopyala-yapıştır yapmak, şemsiyeyi kapatmak gibi uç şeyler olabiliyor.

Kelini gizlemek

Kelini gizlemek

Donald Trump daha önce uçağa binerken şemsiyesi olmadığı için rüzgarın azizliğine uğramıştı. Uçuşan saçları arasından saçının seyrek bölgeleri görünen ABD başkanı, o tarihten beri yağmur yağmasa dahi rüzgarlı havalarda şemsiyesini elinden bırakmıyor.

Uçağın girişine kadar şemsiyeyle gelen Trump şemsiye indirir indirmez kendini uçağa atıyor. Eğer şemsiyeyle uğraşmış olsaydı yine rüzgara maruz kalacak ve saçları uçuşacaktı. Bu ilginç hareketinin bir diğer sebebi de bu olabilir.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak