Eskişehir

Yerel Haber
02 Ekim 2017 - 10:41

Dondurmalar, ‘Kış Uykusuna' Hazırlanıyor

Yaz aylarının vazgeçilmez tatlılarından olan dondurma, bu sezonun son günlerini yaşıyor.

IHA

Özellikle yaz aylarında, her yaştan insanın keyifle tükettiği dondurmalar, ekim ayı ile beraber tezgahlardan çekilmeye hazırlanıyor. Mayıs ayında satışlarına başlanan, temmuz ve ağustos aylarındaki yoğun ilgi sebebiyle de esnafın yüzünü güldüren dondurmalar, genellikle her sezon ekim ayı içerisinde tezgahlardan kaldırılıyor.
Eskişehir’de uzun yıllardır bir pastahane işletmeciliği yapan Ramazan Kuş, dondurma sezonunun sona ermek üzere olduğunu ve artık son günlerini yaşadığını aktardı. Sezonun kendileri açısından çok iyi geçtiğini kaydeden Kuş, “Biz Eskişehir’de çalışıyoruz. İç Anadolu Bölgesindeyiz. Burada satışlar, genelde mayısta başlar ve bugünlerde sona erer. Ama hava şartları olağanüstü bir şekilde güzel olursa kasım ayında da çalışabiliyoruz. Şuan için öyle bir durumdan söz etmek mümkün değil” şeklinde konuştu.“Satışlar her geçen gün düşüyor”
Dondurma sezonunun sonuna yaklaştıkça satışların da düşüşe geçtiğini vurgulayan Ramazan Kuş, “30 kilo sattığımız dönemler oluyordu. Bugünlerde 10 kilo bile satamayabiliyoruz. Havalar artık sert yüzünü göstermeye başladı. Bu da gayet doğal. Satışlarımız her geçen gün düşüyor. Artık yavaş yavaş dondurma satışlarını sonlandırıp, tatlı veya pasta gibi başka iş kollarına yönelme zamanı geliyor” ifadelerini kullandı.

“Bu sezon satışlar dondurmacıları tatmin etti”
Yaz döneminde, hedefledikleri satışlara ulaştıklarını ve mutlu bir şekilde sezonu kapatmaya hazırlandıklarını belirten Ramazan Kuş, şunları kaydetti:

“Vatandaşlarımızın bu tatlıya olan düşkünlüğü bir başka. Her sene de bunu görüyoruz. Satışlarımız bu sene çok iyiydi. Eskişehir’in de dondurmaya ayrı bir ilgisi olduğunu düşünüyorum. Çok güzel bir seneyi geride bırakıyoruz.”

EskişehirYerel Seçim Sonuçları

Eskişehir Hava Durumu

15°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.