24.08.2013 - 20:52 | Son Güncelleme: 24.08.2013-20:52 A-A+

DÖRDÜNCÜ KEZ ANNE ROLÜNDE

Yıldız Çağrı Atiksoy, yeni dizisi “Görüş Günü Kadınları”nda Gülay rolünde karşımıza çıkacak. “YağmurdanSonra” , “Kayıp Prenses”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki” ve “Görüş Günü Kadınları”nda da anne rolünde olan YıldızÇağrı Atiksoy’layeni projesini ve sevgilisiEfe Hasan Daniker’le ilişkisini konuştukSENEM AYDIN

Yeni dizi, yeni heyecan... Nasıl hissediyorsun? Garip hissediyorum. Çok paniğim, çok heyecanlıyım, çok mutluyum. Çünkü yeni proje, yeni insanlar, yeni kadro, yeni karakter... Hepsi bir araya gelince heyecan patlaması oldu bende. Ama gerçekten güzel bir sete düştüğüm için şanslıyım. Sadece tatlı bir korku var. 

Neden?
Eee çünkü gerçekten emek veriyoruz. 7/24 çalışıyoruz. Umarım karşılığını bulur.
Bir taraftan da yine elimi bir karakterin altına attım, başarılı çıkacak mıyım korkusu var. 

Bu kez nasıl bir karakterle karşımıza çıkacaksın?
Gülay’ı oynuyorum. Ailesini hiç tanımamış, gözlerini yetiştirme yurdunda açmış, oradaki şartlardan dolayı insanlara güvensiz, hayata hep içsel yaklaşan bir kız. Tek tutunduğu kişi 12 yaşında, yetiştirme yurdunda tanıdığı Sertaç. Tam mutlu bir aile kurduklarında, bebeklerinin doğumuna çok az bir süre kala Gülay gerçeklerle yüzleşecek. 

Yine ağlayan, mutsuz bir kadın anlaşılan.
Öyle, Gülay’ı bağrıma bastım zaten. Yine gözü yaşlı bir karakteri oynuyorum.  

Bu projenin cazip gelen yönü neydi?

Ben seçtiğim karakterlerin gerçek yaşamdan kopmamasına dikkat ediyorum. Gülay da öyle. Yaşadıkları çok uzak değil. Bire bir yaşamasam da çok şahit olduğum, kendi yakınlarımdan bildiğim hikayeler. O yüzden de okuduğumda “Ben bu işte varım!” dedim. Çünkü o hayatları daha iyi anlayabilme fırsatı verildi bana. 

“Öyle Bir Geçer Zaman Ki” ekibiyle aile gibi olduğunu söylemiştin. Yeni sette aynı sıcaklığı yakaladın mı?

Bilmediğimiz ve farklı bir şehirde çekim yaptığımız için aslında belli bir zaman diliminde yakalayamayacağımız samimiyeti kısa bir sürede yakaladık. Tadını çıkara çıkara çalışıyoruz. Tek zorluk sıcaklar ama kışın rahat ederiz. 

Bir önceki projenden bu yana oyunculuğunda nasıl bir gelişim görüyorsun?

Çok güzel şeyler öğrendim. “Öyle Bir Geçer Zaman ki’den önce ve sonra diye baktığımda bambaşka bir Çağrı görüyorum. Daha bilgili, daha büyümüş, çok daha tecrübeli hissediyorum.

Dördüncü kez anneyi oynuyor 
Daha önce de bir anneyi canlandırmıştın değil mi?Ben dördüncü kez anneyi oynuyorum. Yakıştırıyorlar demek ki.
Çocuk sahibi olmaya bakışın nasıl?Çok istiyorum. Çocukları çok seviyorum. En doğru zamanda, en doğru kişiyle çocuğum olsun isterim. 

Bir süredir Efe Hasan Daniker’le birliktesin. Onun doğru insan olduğunu düşünüyor musun?
Şu anki düşüncem evet, doğru insanla birlikteyim. Ama Allah korusun bundan bir ay sonra seninle karşılaştığımızda  “Senem hiç doğru insan değilmiş” diyebilirim. Hayat çünkü... Bu arkadaşlık için de geçerli. İnsanları hiçbir zaman tam anlamıyla tanıyamıyorsunuz. Şu an aşık ve mutlu olduğumu söyleyebilirim.  

Erkek arkadaşından bahsetmek istememenin nedeni ne? İlişkini korumaya mı çalışıyorsun?

İki insan birbirine güveniyorsa ve ortada gerçekten bir sevgi varsa dış etkenlerle o ilişki hiçbir zaman sarsılmaz. Ben zaten ilişkiyi değil, onu korumaya çalışıyorum. Bambaşka bir çevresi, bambaşka bir hayatı var sonuçta. Neden ona bu sorumluluğu yükleyeyim? 

Nasıl tanıştınız?

O da İzmirli. Arkadaş ortamında tanıştık.

BAĞLANINCA VAZGEÇEMiYORUM”Hayalinde oynamak istediğin bir rol var mı? Derin hikayesi olan, güçlü bir kadını oynamak isterim. 
Kendini nasıl anlatırsın?Arkadaşlarımın bana söylediği cümlelerle sana kendimi anlatabilirim. Enerjik bir yapım var. Gülmeyi, eğlenmeyi severim. İnsanlarla iletişim içerisinde olmayı severim. Kolay kolay birini hayatıma sokmam. Zor bağlanıyorum, bağlandığımda da vazgeçmiyorum.

Etiketler
Bilgi Yarışmasıİçki ve tütünü yasaklayan padişah hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Nobel Edebiyat Ödülü'ne layık görüldüğü halde bu ödülü kabul etmeyen Fransız yazar ve düşünür kimdir?
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.