Kütahya

Yerel Haber
07 Ekim 2016 - 16:56

DPÜ’DE YENİ AKADEMİK YIL HEYECANI

IHA

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nde (DPÜ) 2016-2017 akademik yılı başladı.
Törene Kütahya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Celal Başoğlu, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, rektör yardımcıları, dekanlar, öğretim üyeleri, öğrenciler, aileler, sivil toplum kurumları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, 2016-2017 eğitim-öğretim yılına yeni vizyon ve misyonla girdiklerini dile getirdi.
Gören, "1,5 yıldır yoğun bir tempoyla çalışıyoruz. Bu tempolu çalışmanın, verimli ve planlı çalışmanın bir sonucu, yenilikçi ve girişimci üniversiteler arasında ilk 50’ye girdik. İlahiyat Fakültesi inşaatına başladık. Diş Hekimliği Fakültesi’nin polikliniklerini, tedavi çeşitliliği ve olanaklarıyla bölgenin, belki de ülkemizin en mükemmel Fizik Tedavi Rehabilitasyon hastanemizi hizmete açtık. Ana kampüs içinde yer alan hastanede üst düzey süit hasta odaları, termal havuz ve rehabilitasyon odaları bulunmaktadır. Hastane, sadece teknik donanımları ve mükemmel bir yerleşke içindeki coğrafi konumu bakımından değil, aynı zamanda hizmet kalitesi bakımından da bölgenin en iyi fizik tedavi rehabilitasyon hastanesi olmaya aday durumdadır. Yılan hikayesine dönen rahmetli Ahmet Yakupoğlu Müzesi’nin ihalesini yaptık, yakında inşaatına başlıyoruz. Ahmet Yakupoğlu, bizim için bir başkaydı. Çok değerliydi. Çünkü o bize inanmıştı. Bu yüzden de eserlerinin neredeyse tamamını Üniversitemize miras bıraktı. Yaşadığı evi, yaptırdığı camiyi bize miras bıraktı.Ahmet Yakupoğlu’nu bundan 13 ay önce, özel bir ambulansla, doktor, hemşire ve refakatçi eşliğinde İzmir’den alıp Kütahya’ya getirdik. Hastanemizin özel bir odasında, misafir titizliğiyle bedensel ve ruhsal tedavisinde bulunduk. Çünkü o bizim için bir başkaydı. Çok değerliydi. Çünkü o bize inanmıştı. Bu yüzden de eserlerinin neredeyse tamamını Üniversitemize miras bıraktı. Yaşadığı evi, yaptırdığı camiyi bize miras bıraktı. Mirasına karşılık müze yapılması, eserlerinin müzede korunması, sergilenmesi gerekiyordu. Şimdiye kadar bu başarılamadı. Umarım bizim yönetimimize nasip olur" diye konuştu.


Protokol konuşmaları ve devlet büyüklerinden gelen kutla mesajlarının ardından 2016-2017 Akademik Açılış töreni ilk dersi kapsamında İlahiyat Fakültesi Öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Ahmet Türkkan ’Akıl-Vahiy Ekseninde Din Eğitimi’ konusunda ders verdi.
Akademik Açılış Töreni Ar. Gör. Özer Bakır’ın verdiği konserle devam etti. Ardından Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu’nun gerçekleştirdiği sergi ile son buldu.(EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

7°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.