GündemRSS
24.01.2014 - 18:44 | Son Güncelleme: 24.01.2014-18:45

Düğün Dernek Filmi Fragman hd izle (Düğün Dernek Sinema)

Düğün Dernek filmi rekor kırdı.Düğün Dernek filmi fragmanı izle.Düğün Dernek filmi sinema.Düğün Dernek filmi rekora doymadı.İşte Düğün Dernek filminin hikayesi...

Sitene Ekle
Düğün Dernek Filmi Fragman hd izle (Düğün Dernek Sinema)
Düğün Dernek filmi rekor kırdı.Düğün Dernek filmi fragmanı izle.Düğün Dernek filmi sinema.Düğün Dernek filmi rekora doymadı.İşte Düğün Dernek filminin hikayesi...Türkiye’de geçen yıl 26 yıldan bu yana tüm zamanların seyirci rekoru, vizyona giren Türk filmi rekoru ve 1 milyon izleyici sınırını aşan film rekoru kırıldı...
 
2013’te sinemada tüm zamanların rekoru kırıldı. Box Office tarafından yayımlanan “2013 Türkiye” raporunda, sinema sektörü, Türk ve yabancı film sayısı, seyirci sayısı, hasılatı, bilet fiyatları ve dağıtımcı firmalara ilişkin bilgi ve değerlendirmelere yer verildi. Rapora göre, 2013 yılı Türkiye’de sinema sektörü ve başarılı bir ivme yakalayan Türk sineması için sevindirici gelişmelerin yaşandığı bir yıl oldu.
 
Düğün Dernek filmi rekor kırdı.Düğün Dernek filmi fragmanı izle.Düğün Dernek filmi sinema.Düğün Dernek filmi rekora doymadı.İşte Düğün Dernek filminin hikayesi...
 
4 Ocak 2013’ten 2 Ocak 2014’ü kapsayan bir yıl boyunca, Box Office’in Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 26 yıldan beri tüm zamanların seyirci rekoru, vizyona giren Türk filmi rekoru ve 1 milyon izleyici sınırını aşan film rekoru kırıldı.
 
50 milyon seyirci
 
Sinemada ilk defa 50 milyonu aşkın seyirci koltuklardaki yerini aldı. Bu sayıya ulaşmada büyük etkisi bulunan Türk filmleri için 29 milyon bilet kesilirken toplam izleyici sayısı ise 50.3 milyon olarak gerçekleşti. Böylece tüm zamanların genel izleyici rekoru kırıldı. 
2013’te bir başka rekor ise vizyona giren film sayısında gerçekleşti. 2013’te 88’i Türk yapımı olmak üzere toplam 326 film gösterime girdi. Türk filmleri, 2013’te 29 milyon kişinin tercihi oldu.
 
 
Film Özeti
 
"Orta Anadolu'daki bir köy düğününde dünyanın çivisi çıkar ve planlanan evlilik sürprizler doğurmaya başlar."
BKM yapımı komedi filmi olan Düğün Dernek’in yönetmeni ve senaristi de İşler Güçler dizinin yönetmeni Selçuk Aydemir. Filmin çekimleri Sivas ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Komedi türündeki filminin başrolünü Ahmet Kural ve Murat Cemcir paylaşıyor. Filmde ayrıca; Rasim Öztekin, Devrim Yakut, Barış Yıldız, İnan Ulaş Torun, Şinasi Yurtsever ve Açelya Samyeli Danoğlu oynuyorlar. Dört yakın arkadaşın kafa kafaya verip imece usülü bir düğün yapmaya çalışması ve bu süreçte beklenmedik durumlarla karşılaşmasını anlatıyor. 
 
FİLMİN KONUSU SİVAS’TA GEÇİYOR
 
Galadan sonra basının sorularını yanıtlayan filmin ekibine konusu Sivas’ta geçende geçen şiveli konuşmalar hakkında çokça soru yöneltildi. Oyuncular çalışırken çok zorlanmadıklarını belirtirken, filmin senaryo yazarı ve yönetmeni olan Selçuk Aydemir de Sivas’lı olmasının büyük avantaj sağladığını belirttiler. Aydemir, tüm oyuncularına kendisine ve projesine inandıkları için teşekkür etti.

En son çıkan oyunları mı merak ediyorsunuz? Oyun tutkunları buraya!

Yorum Yazın
Gönder
Detaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
"Mum Kokulu Kadınlar" filmiyle ün kazanan bayan oyuncumuz kimdir?
©Copyright 2014 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.