Kırklareli

Yerel Haber
07 Aralık 2017 - 10:24

‘'Dünya Engelliler Günü'' Turnuvasında Dereceye Girenler Ödüllendirildi

IHA

Özel Sporcular İl Temsilciliği, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2017 yılı faaliyet programında yer alan, Kırklareli Spor Salonu ve Atletizm Pistinde yapılan Özel Sporcular Masa Tenisi ve Atletizm ‘’Dünya Engelliler Günü’’ turnuvasında Babaeski Özel Sporcuları fırtına gibi eserek madalyaları topladı.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz organizesinde gerçekleşen yarışmalarda Mental, Otizm ve Down sendromlu sporcular, Masa Tenisi ve Atletizm branşlarında 60 metre, 100 metre, 200 metre, uzun atlama, gülle atma ve cirit atma sektörlerinde yarıştı. Her grupta yoğun katılımın sağlandığı yarışmalar büyük çekişmelere sahne oldu. İstanbul, Tekirdağ, Kırklareli il ve ilçelerinden katılan yaklaşık 70 sporcu Kırklareli Atletizm Pistinde şenlik içerisinde geçen turnuvada özel sporcular ve aileleri izleyenler büyük keyif aldı. Dereceye giren tüm sporculara madalya verildi.
Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü organizesinde gerçekleşen yarışmalara katılan Babaeskili özel sporcular, birçok atletizm branşında yarıştı. Babaeski adına yarışmalara katılan özel sporcular büyük başarı elde ederek adeta madalyaları topladı. Derece alan özel sporcular şu isimlerden oluştu:
"60 metre Erkekler Kategorisinde, Murat Arslan 2’nci olurken, Enes Efe ise, 3’ncü oldu. 100 metre Erkekler Kategorisinde, Ayberk Küçük, 4’ncü oldu. 100 metre erkeklerde Kategorisinde, İbrahim Çiftçi 3’ncü olurken, İsmail Topçu ise, 4’ncü, Barış Demir de 5’nci oldu. 60 metre Erkekler Kategorisinde. Yiğit Güneş 1’inci oldu. 200 metre Erkekler Kategorisinde Cihat Mert Kaptan 1’inci oldu. 60 metre Bayanlar Kategorisinde Betül Aykaç 1’inci olurken, Aylin Uzun 2’inci oldu. 60 metre Bayanlar Kategorisinde Duygu Karagöz 2’inci oldu. Gülle Atma Dalında İbrahim Çiftçi 1’inci oldu. Cirit Atma Dalında Cihat Mert Kaptan 1’inci oldu. Gülle Atma Dalında Yiğit Güneş 1’inci oldu."

“Onları destekleyeceğiz ve her zaman yanında olacağız”
Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erhan Öztürk, özel sporcuların başarılarından dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek, “Özel sporcularımızın bu tarz etkinliklere katılmalarının ve burada yarışmalarının onlar için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Babaeski Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü olarak onları destekleyeceğiz ve her zaman yanında olacağız. Trakya Kalkınma Ajansı tarafından açılan 2016 yılı Sosyo-Ekonomik Mali Destek Programları kapsamında destek alan ’Babaeski Engelleri Aşıyor’ projesi kapsamında Babaeski spor salonunda ve 100. Yıl Stadyumu pistinde antrenmanlarını her gün düzenli bir şekilde yapan özel sporcularımız, hem sosyal hem sağlık hem de ruhsal açıdan büyük faydalar ve başarılar elde ediyor. Sporcularımızı ve Antrenörlerini canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

KırklareliYerel Seçim Sonuçları

Kırklareli Hava Durumu

9°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.