Mersin

Yerel Haber
19 Aralık 2016 - 12:19

Dünya Göçmenler Günü'nde Mersin'deki Suriyeliler Unutulmadı

IHA

Dünya Göçmenler Günü dolayısıyla, Mersin Vali Yardımcısı Cezmi Türk Göçer ve İl Göç İdaresi Müdür Vekili Prof. Dr. Nalan Yetim, Suriyeli sivil toplum kuruluşu ve kanaat önderleri ile bir araya geldi.
Suriyeli kadınların, gençlerin ve çocukların sorunlarını dinleyen Vali Yardımcısı Göçer ve Müdür Vekili Nalan Yetim, çözüm önerileri konusunda notlar aldılar. Yetim, Mersin’de yaşayan Suriyelilerin kamusal hizmetlere erişimi konusunda ve İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Özellikle Suriyeli yetim çocukların sorunları ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen Göçer ve Yetim, Valilik olarak her türlü destekte bulunduklarını ve bulunmaya devam edeceklerini ifade ettiler. Göçer ve Yetim, öncelikle kadın ve çocukların Türkçe dil eğitimleri konusundaki hassasiyetlerini vurguladılar.
Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderleri ise Türkiye’nin ve Mersin Valiliği’nin kendilerine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkürlerini ilettiler.

MersinYerel Seçim Sonuçları

Mersin Hava Durumu

19°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.