Eğitim

Eğitim

17.10.2014 - 11:14 | Son Güncelleme: 17.10.2014-11:15

Dünya üniversiteleri İstanbul'da buluşacak

Dünya çapında adını duyaran 30 üniversite, 19 Ekim'de Kabataş Erkek Lisesi'nde bir araya gelerek, öğrenci, veli ve akademisyenlere üniversitelerini tanıtacak.

Sitene Ekle
Dünya üniversiteleri İstanbul'da buluşacak
"Türkiye eğitim üssü olabilir mi?" sorusuna yanıt vermek amacıyla 19  Ekim'de Kabataş Erkek Lisesi'nde düzenlenecek panel ve yurt dışı eğitim  çalıştayına, Amerika, İngiltere, Almanya, Kanada ve Fransa'dan 30 üniversite  katılacak - Etkinlikte, Cambridge, Carnegie Mellon, Cornell, Jacobs ve  Alberta gibi üniversitelerin yetkilileri, öğrenci ve velilere bilgi verip,  soruları yanıtlayacak 
 
  
Horizon Eğitim Grubu'nun İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa  düzenlediği etkinlikte, Amerika, İngiltere, Almanya, Kanada ve Fransa'dan yüksek  eğitim kurumları, Türk eğitim dünyasının önemli akademisyenleri, yöneticileri,  eğitim basını, öğretmenler ve öğrenciler ile buluşarak, kurumları hakkında bilgi  verecek ve soruları yanıtlayacak. 
 
  Etkinlik kapsamında düzenlenecek "Türkiye eğitim üssü olabilir mi"  başlıklı panele Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Dr.  Gürsel Dönmez, DEİK Eğitim Ekonomisi İş Konseyi Başkanı Dr. Mustafa Aydın,  İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Almanya Jacobs  Üniversitesi Direktörü Dr. Heiko Walkenhorst ve ABD Konsolosluğu Kültür ve Basın  Konsolosu Dr. Craig Dicker katılacak. 
 
  
 
  Etkinlikte Yurtdışı Eğitim Çalıştayı'na katılacak 30 dünya  üniversitesinin uluslararası öğrenci kabul ofis yetkilileri, üniversite  programları ve kurumları hakkında 20'şer dakikalık sunumlar yapacak. Öğrenci ve  velilerin üniversite yetkilileriyle özel görüşmeler yapabileceği etkinlik boyunca  ön lisans, lisans ve yüksek lisans ile doktora başvuru şartlarını öğrenebilecek  ve direkt kabul alma ile burs olanakları hakkında bilgi alabilecek. 
 
  
  Ayrıca geçen yıl Kabataş Erkek Lisesi ve Atatürk Fen Lisesi ile  başlatılan A Level projesinde dereceye giren başarılı öğrencilere yurt dışı  üniversite bursaları da dağıtılacak. 
 
  
Etkinliğe Anadolu ve özel lise öğrencileri, İngilizce bölüm  başkanları, rehber öğretmenler, üniversite öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı  2013 LYSY bursiyer öğrencileri ile okul yöneticileri davet edildi. 
 
 Etkinlikte, University of Glasgow, Cornell University, Cambridge  University CIE, Michigan State University, Carnegie Mellon University, Fordham  University, Goldsmiths University of London, University of East Anglia, Iowa  State University, Rochester Institute of Technology, University of Alberta,  University of Southern California yer alacak. 
 
 Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğe online davetiye için kayıtlar  "http://istanbulworkshop.com" adresinden yapılabiliyor. 
 
  

©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX