750 ABD askeri daha Suriye’de

ABD Başkan Donald Trump’ın askerlerini çekeceğini açıkladığı Suriye’nin çeşitli şehirlerindeki bazı üslere geçen hafta 250 kamyon silah sevkiyatı yapılırken, dün de 750 asker takviyesi gerçekleştirildi. Üslerine ulaştığı bildirilen ABD askerlerinin çekilme sürecine destek olacağı açıklandı.

750 ABD askeri  daha Suriye’de

Edinilen bilgiye göre, ABD tarafından, Kuzey Irak üzerinden Suriye’nin kuzeyine gönderilen, koalisyon ülkelerine ait silah yüklü 250 kamyon geçen hafta Halep’in kırsalı, Rakka ve Haseke bölgesine ulaştırıldı. Silah ve ekipmanlar, ABD tarafından Kobani Havaalanı, Ayn İsa, Rakka ve Til Temir’deki askeri üslere dağıtıldı.

Ekipmanların gönderilmesinden önce, yüzlerce ABD askerinin 24 saat içinde Suriye’ye geçiş yaptığı öne sürüldü. Suriye’deki yerel kaynaklar, silah ve ekipmanlara ek olarak dün de 750 civarında ABD askerinin daha, Kuzey Irak üzerinden Suriye’ye geçiş yaptığını, buradan Fırat Nehri’nin doğusundaki Harab Işk ve Sırrin hava üslerine ulaştığını bildirdi. ABD askerlerinin gruplar halinde üslere dağılacağı kaydedildi.

AFAD'ın deprem tatbikatı gerçeği aratmadıAfet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca (AFAD), Kütahya'da 10 ilden ekiplerin katılımıyla düzenlenen "Bölgesel Saha ve Masabaşı Tatbikatı" kapsamında deprem senaryolu saha tatbikatı gerçekleştirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber