ABD FKÖ’nün Washington ofisini kapatacak!

Donald Trump yönetimi, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün (FKÖ) Washington’daki ofisini kapatma kararı aldı.

ABD FKÖ’nün Washington ofisini kapatacak!

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada bu kararın nedeninin Filistinli liderlerin İsrail’le barış görüşmelerine yanaşmaması olduğu ifade edildi. Dışişleri Sözcüsü Heather Nauert, kapatma kararının, önceden uyarı yapmalarına rağmen FKÖ’nün “İsrail’le doğrudan ve anlamlı müzakerelerde” bulunacağına dair bir bulgu olmaması nedeniyle alındığını kaydetti. Filistin ile İsrail arasında doğrudan yürütülecek görüşmelerin “ileriye dönük tek yol” olduğunu belirten Nauert, FKÖ’nün ofisinin kapatılması adımının, barış anlaşmasını baltalamak isteyenler tarafından kötüye kullanılmaması gerektiğini belirtti. Nauert, “Kalıcı ve kapsamlı barışa erişmek için çabalarımızdan vazgeçmiyoruz” ifadesini kullandı.

FKÖ Washington ofisinin başındaki Hüsam Zomlot kararın, “İşgal altındaki Filistin topraklarında İsrail’in insanlığa karşı işlediği suçlardan ve savaş suçlarından korumak için” alındığını belirtti. FKÖ Genel Sekreteri Saib Erekat ise kararın tek taraflı alındığını ve Filistinlileri cezalandırma özelliği taşıdığını belirtti.

Genç turistin feci sonu! Annesi veda ettiAntalya'da, deniz paraşütünün halatının kopması sonucu meydana gelen kazada annesi ile yaralanan ve kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Rus turist, kentte son yolculuğuna uğurlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber