Asya Oyunları’nda basketçi skandalı

‘Asya Oyunları’ için Endonezya’da bulunan dört Japon milli basketbolcu, seks işçileriyle birlikte oldukları gerekçesiyle ülkelerine gönderildi.

Asya Oyunları’nda basketçi skandalı

Endonezya’da düzenlenen Asya Oyunları’na katılan Japonya basketbol takımının 4 oyuncusu, “seks işçileriyle birlikte oldukları” gerekçesiyle evlerine gönderildi. Japon Kyodo Haber Ajansı’na göre, başkent Cakarta’da takım formalarıyla akşam yemeğine çıkan basketbolcular, bir Endonezyalı simsarın bulduğu kadınlarla otellerine gittiler. Japon heyetin başkanı Yasuhiro Yamaşita’ya göre, barda birkaç saat geçiren basketçiler sonra 4 kadınla odalarına çıktılar. Kadınlar sabaha kadar otelde kaldı.

‘Çok özür dileriz’

BBC Türkçe’nin aktardığına göre, Yamaşita “Utanç duyuyorum. Çok özür dileriz” dedi. Oyuncuların kendi paralarıyla Japonya’ya uçtuklarını belirten Yamaşita, kalan 8 oyuncunun turnuvaya devam edeceğini açıkladı. Yamaşita, “Sporcular hayatın her alanında topluma örnek olmalıdır” diye konuştu. Yetkililer, Takuya Haşimoto, Keita Imamura, Yuşa Nagayoşi ve Takuma Sato adlı basketçilerin skandala karıştığını bildirdi.

Polisin 'dur' ihtarına uymadıNevşehir'de polisin 'Dur' ihtarına uymayan sürücü ve 3 arkadaşı uzun süren kovalama sonucunda yakalandı. Sürücünün alkollü olduğu belirlenen otomobilde yapılan aramada ise pompalı tüfek ve bıçak ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber