Avusturya'da mülteciler açlık grevine başladı

Trol eyaletindeki kasabada bulunan göçmen merkezindeki 15 mülteci, yemek yemeyi reddediyor. İki günü dolduran greve katılanlar arasında 14 yaşında bir kız çocuğu da var.

Avusturya'da mülteciler açlık grevine başladı

Avusturya'nın Trol eyaletine bağlı Kufstein kasabasında bulunan bir mülteci merkezinde 15 ilticacı, sığınma talepleri reddedildiği için açlık grevi yapıyor.

Avusturya Devlet Televizyonu ORF'nin haberine göre, aralarında 14 yaşında bir kız çocuğunun da bulunduğu 15 mülteci açlık grevine başladı.

Haberde, iltica başvuruları reddedilen mültecilerin yaklaşık 48 saattir yemek yemeyi reddettikleri belirtilirken, başvurularının yeniden gözden geçirilmesi ve sınır dışı edilmemek için bu yola başvurdukları kaydedildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, mültecilerin ikamet ettiği, aşırı sağcı hükümet tarafından "geri gönderme merkezi" olarak da adlandırılan mülteci yerleşkesinde bütün standartların yerine getirildiği, ilticacılarla diyalog kurulmaya çalışıldığı bildirildi.

Açıklamada, açlık grevlerine yönelik prosedürün uygulanacağı, doktorların mültecileri muayene etmesinin sağlanacağı aktarıldı.

Açlık grevinin yapıldığı mülteci merkezinde iltica başvurusu reddedilmiş 40 mültecinin bulunduğu bilgisi paylaşılırken, grevin, ret kararını değiştirmeyeceğinin altı çizildi.

Ağa 1 tonluk köpek balığı takıldı!Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi Babakale açıklarında balıkçı ağlarına, 5 metre uzunluğunda ve 1 ton ağırlığında camgöz cinsi köpek balığı takıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber