Azerbaycan'da dehşet! 16 ölü 63 yaralı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, bir binada çıkan yangının kısa sürede binanın tamamını sarması sonrası 16 kişi öldü, 63 kişi de yaralandı. Yaşanan dehşet anı amatör bir kamera tarafından görüntülendi. O görüntüler akıllara 11 Eylül faciasını getirdi.

Azerbaycan'da dehşet! 16 ölü 63 yaralı

Azerbaycan Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, şuana kadar ki belirlemelere göre 16 kişinin hayatını kaybettiği, 63 kişinin de yaralandığı belirtildi.

Bakü'nün Binegedi ilçesi Azadlık caddesi üzerinde bulunan binada çıkan yangının söndürülmesi için olay yerine çok sayıda itfaiye aracı, bir itfaiye helikopteri ve 30 ambulans sevk edildi. Yangında ölenlerden üçünün çocuk olduğu öğrenildi. Ölen çocukların birinin 5 aylık bir bebek olduğu diğer ikisinin ise 1,5 ile 2 yaşında olduğu belirtildi. Ölen çocukların dumandan zehirlenerek öldüğü, bir kişinin ise binadan atlayarak hayatını kaybettiği belirtildi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı yardımcısı Ali Hasanov yaptığı açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in yangının sebeplerini araştırılması ve suçluların cezalandırılması ile ilgili talimat verdiğini açıkladı. Alevlerin kısmen kontrol altına alındığı ve söndürme çalışmalarının halen devam ettiği söylendi.

Mersin'de sahte içki operasyonuMersin'in Tarsus ilçesindeki sahte içki operasyonunda, 102 şişe etil alkol ele geçirildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber