Barzani AB’den silah istedi

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, “Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, Peşmerge için ağır silahlar, zırhlı araçlar ve askeri mühimmat temin etmede bize yardımcı olmalıdır” dedi.

Barzani AB’den silah istedi

Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, başkent Bağdat’taki temaslarının ardından Erbil’e gelerek Mesut Barzani’yle bir araya geldi. Görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Barzani, IŞİD’in sahip olduğu güce işaret ederek, “Kürdistan bölgesinin, sadece bir terör örgütüyle değil, aynı zamanda terörist bir devletle savaştığını” söyledi. Barzani, “IŞİD’in elindeki silahlar, bir devletin elindeki silahlardan çok daha fazla. Bu terörist organizasyonun silahı, Peşmerge’nin elindeki silahtan daha güçlü” diye konuştu.

Bir babanın en acı anı: 2 ay sonra cesedi bulunduAntalya’nın Döşemealtı ilçesindeki Güver Uçurumu kanyonunun dibinde bulunan cesedin üzerinden üniversite öğrencisi Eyyüphan Yıldız’a (20) ait kimlik çıktı. Morgta endişe içinde bekleyen baba İhsan Yıldız, “Oğlumun cenazesini bulduk üzerinden kimlik çıktı. Ceset tanınmayacak halde tam teşhis için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber