Boşanma çocuklara kilo aldırıyor

İngiltere’de yapılan bir araştırma ebeveynleri boşanan çocukların diğer çocuklara kıyasla kilo almaya daha çok meyilli olduklarını ortaya koydu

Boşanma çocuklara kilo aldırıyor

Vücut kitle hesaplaması

BBC’nin haberine göre, Londra Ekonomi Okulu (LSE) tarafından yapılan bir araştırmada, ebeveynleri boşanan özellikle altı yaşın altındaki çocuklar, daha fazla kilo alıyor. Sonuçları Demography dergisinde yayımlanan araştırma kapsamında, 2000-2002 yılları arasında İngiltere’de doğan 7 bin 574 çocuğun, sırasıyla 9 aylık; 3, 5, 7, 11 ve 14 yaşlarındaki verilerine bakılarak, vücut kitle endeksleri hesaplandı.

‘Uzun vadeli bir süreç’

Çocukların biyolojik anne-babasının ayrılmasının sonuçlarına odaklanan çalışmada, çocukların boşanmadan sonraki iki yılda, anne-babası birlikte olanlara kıyasla daha fazla kilo aldıkları belirlendi. Boşanmadan sonraki 36 ay içinde çok kilolu ya da obez olmaları olasılığının da arttığı tespit edildi. Araştırma ebeveynlerin ayrılmasını ‘uzun vadede sonuçları olan bir süreç’ olarak tanımladı.

Kaçırılan ikinci kaptanın ağabeyi konuştuKamerun'un Douala Limanı'ndan Fildişi sahilinde bulunan Abidjan Limanı'na gitmekte olan Paksoy-1 isimli Türk yük gemi personeli korsanlar tarafından kaçırıldı. Kaçırılanlar arasından bulunduğu öğrenilen geminin 2. kaptanı olan Ersin Yılmaz'ın ağabeyi konuştu.Kaçırılan 10 mürettebatın arasında bulunduğu belirtilen geminin ikinci kaptanı Ersin Yılmaz'ın ağabeyi Muhsin Yılmaz, "İkinci kaptan Ersin Yılmaz'ın abisiyim. Dün haberimiz oldu. Ne yapacağımızı bilemedik. Hemen şirketle telefon bağlantısı yaptık. Onlar da bize gece yarısı gemiye silahlı korsanların baskın yaptığını ve onun haricinde herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını ve haber beklediklerini söylediler. Sağlık durumuyla ilgili hiç bir bilgimiz yok. Bugün öğrendiğimiz, 10 tane mürettebatı kaçırmışlar ve onlar içinde benim kardeşim de var. Kendisi 20 senedir denizci, 20 senedir kaptan. Böyle bir şey ilk defa başımıza geldi. Ne yapacağımızı bilemiyoruz. Kendisiyle Cuma günü telefonda görüştüm. Yola çıkacağını söyledi bana. 3 günlük yol olduğunu, Kamerun'dan Fildişi Sahili'ne gideceklerini söyledi. Pazartesi günü Fildişi Sahili'nde olacaklarını söyledi bize. Ondan sonra da haber alamadık kendisinden." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber