Brezilya’da mahkûmlar ölü bulundu

Brezilya’nın kuzeyinde yer alan Amazonas eyaletindeki hapishane kompleksinde, 2 günde 50’den fazla mahkumun öü bulunduğu bildirildi.

Brezilya’da mahkûmlar ölü bulundu

Yetkililer, Amazonas’ın Manaus kentindeki Anisio Jobim Cezaevi yerleşkesinde çıkan kavgada 15 mahkumun öldüğünü, aynı kentteki üç hapishanede ise toplam 42 mahkumun ölü bulunduğunu kaydetti. Amazonas eyaleti cezaevi biriminden yapılan açıklamada, üç cezaevindeki 42 mahkumun boğularak öldüğünün sanıldığı belirtildi. Brezilya Adalet ve Kamu Güvenliği Bakanlığı ise, cezaevlerinde durumun kontrol altına alınması için özel kuvvet ekiplerinin sevk edildiğini ve olayla ilgili soruşturmanın her iki olayı da kapsayacak biçimde genişletildiğini duyurdu. Anisio Jobim Cezaevi’nde 2017 yılında da benzer olaylar yaşanmış, çıkan ayaklanmada 56 mahkum yaşamını yitirmiş ve çok sayıda mahkum firar etmişti. Olay nedeniyle hapishane dışına gelen mahkum yakınları, sert tepki gösterdi.

Yeni Zelanda’da yanardağ patladıDaha önce birçok kez infilak eden volkan öğleden sonra patladı, bu sırada adada çok sayıda turist vardı. En az 1 can kaybının olduğu felakette 20'yi aşkın turistten haber alınamıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber