Çin, korkulan programını açıkladı

Çin Savunma Bakanlığı, tüm dünyanın merak ve endişeyle beklediği konuda ülkesinin programını açıkladı...

Çin, korkulan programını açıkladı

Çin Savunma Bakanlığı, ithal edilerek iskeleti ülkeye getirilen uçak gemisinin bilimsel araştırmalar, deneyler ve eğitim için kullanılacağını açıkladı.

Şinhua ajansının haberine göre Savunma Bakanlığı SBözcüsü Gıng Yanşıng, düzenlediği basın toplantısında Çin’in halen yürütülen uçak gemisi programı hakkında ilk kez konuştu. Geminin sefere çıkmasında sakınca bulunmadığını söyleyen Gıng, ilk deneme seferinin zamanının ise geminin onarım programına bağlı olduğunu ifade etti.

Gıng, eğitim ve araştırma programının önemli bir parçası olarak pilotların eğitileceğini, uçak gemisi programının Çin donanmasının kıyı savunma stratejisini değiştirmeyeceğini belirtti.

Yapımı 1980’li yıllarda başlayan eski adıyla Varyag, Sovyetler Birliği zamanında tamamlanmış, ardından Ukrayna’ya devredilmişti. Gemiyi daha sonra Çin ordusuyla bağlantılı olduğu iddia edilen bir Makau şirketi, yüzen bir eğlence merkezi ve kumarhane yapmak üzere satın almıştı.

Varyag’ın Boğazlardan geçişine dümensiz ve motorsuz olarak ve Türkiye’ye turist gönderilmesi karşılığında izin verilmişti

Genç kıza cinsel organını gösteren o sapık yakalandıİstanbul Ataşehir'de, otomobilinin içerisindeyken yoldan geçen eski basketbolcu D.Ç. adlı kadına adres sorma bahanesiyle yaklaşıp, cinsel organını göstererek onu taciz ettiği iddia edilen sürücü gözaltına alındı. Taciz edilen D.Ç.'nin, çektiği o anları gösteren cep telefonu görüntüleri sosyal medyada çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılarak tepki gördü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber