Danimarka’da tarihi iftar

Danimarka medya tarihinde bir ilk yaşanırken ülkenin önde gelen en büyük tabloid gazetelerinden Ekstra Bladet kendi binasında Danimarkalılar ile Türkler başta olmak üzere çeşitli Müslüman grupların katıldığı büyük bir iftar verdi.

Danimarka’da tarihi iftar

Ekstra Bladet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Poul Madsen, Sosyalist Halk Partinin eski Türk kökenli milletvekili Özlem Çekiç ve İmam Naveed Baig inisiyatifinde düzenlenen iftara, bazı milletvekilleri, Danimarka’nın önde gelen iş insanları, Türk ve değişik Müslüman ülke temsilcileriyle davetli gazeteciler katıldı. İftarda ayrıca, bir Türk imam, bir Papaz ile Hahambaşı, Kuran, İncil ve Tevrat’tan sureler okuyarak Danca tercümesini anlattılar.

Danimarka hükümeti adına iftara katılan Maliye Bakanı Kristian Jensen yaptığı konuşmada; “Aşırı sağcılar ile radikal Müslümanların demokrasinin düşmanı olduklarını, Müslümanların çoğunluğunun korunma ve desteği hak ettiklerini” söyledi.

Taşlı sopalı beşik kertmesi meydan kavgası: 9 yaralı, 18 gözaltıBursa’da beşik kertmesi gençler evlenmek istemeyince aileler birbirine girdi. Her iki tarafın taş ve sopalarla birbirine girdiği sokak kavgası meydan muharebelerini aratmadı. Kameraya yansıyan sokak kavgasında 9 kişi yaralanırken, polis olaya karışan 18 kişiyi gözaltına aldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber