En kalabalık seçim bitti

Dünyanın tek günde gerçekleştirilen en kalabalık seçimi olan Endonezya’daki devlet başkanlığı seçiminde, Demokratik Mücadele Partisi (PDI-P) üyesi mevcut Devlet Başkanı Joko Widodo, resmi olmayan sonuçlara göre yarışı önde götürüyor.

En kalabalık seçim bitti

Kompas TV kanalının, “Polltracking” anket şirketine dayandırarak yayımladığı resmi olmayan sonuçlara göre, sandıkların yüzde yarıdan fazlası açılırken, PDI-P üyesi mevcut Devlet Başkanı Widodo oyların yüzde 56’sını aldı. Widodo’nun rakibi ana muhalefet Büyük Endonezya Hareketi Partisi (Gerindra) Genel Başkanı Prabowo Subianto’nun oy oranının yüzde 44 olduğu belirtildi.

İlk kez devlet başkanlığı ve milletvekili seçiminin aynı gün yapıldığı ülkede, merkez parlamento, eyalet, il ve ilçeleri kapsayan yerel yönetimlerin bölgesel meclislerindeki 20 bin 528 sandalye için 245 binden fazla aday yarıştı. Widodo ve Subianto’nun daha önce de rakip olduğu 2014 başkanlık seçiminde, Widodo, oyların yüzde 53’ünü alarak devlet başkanı olmuştu.

Aksaray'da trafik kazasıAksaray'da 3 gün sonra düğünü olacak oğlunun düğün davetiyesini dağıtmak için akrabalarına giden baba Mehmet Mustafa Çiftçinin (56) kullandığı otomobil, önce bir TIR'a ardından da hafif ticari araçla çarpıştı. Zincirleme kazada Mehmet Mustafa Çiftçi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber