Ev hapsi sona erdi hapishaneye nakledildi

Sudan’da devrik lider Ömer el-Beşir’in başkent Hartum’daki Kuber Merkezi Hapishanesi’ne nakledildiği bildirildi.

Ev hapsi sona erdi hapishaneye nakledildi

Ülkede yayımlanan “Ahir Lahza” gazetesinin haberinde, Beşir’in önceki akşam ev hapsinde tutulduğu konuk evinden hapisaneye nakledildiği belirtildi. Haberde, Sudan Askeri Geçiş Konseyi’nin eski Cumhurbaşkanı Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne teslim etmeyerek, ülkesinde asil bir şekilde yargılanacağı sözünü yerine getirdiği ifade edildi. Askeri kaynaklar, nakil işleminin Askeri Geçiş Konseyi denetiminde ve sıkı önlemler altında gerçekleştirildiğini aktarırken, Konsey, henüz bu konuda açıklama yapmadı. Yerel basında yer alan haberlere göre, Sudan Meclis Başkanı İbrahim Ahmed Ömer de, Katar dönüşünde gözaltına alındı.

Bununla birlikte ülkede yönetimin sivillere devredilmesine yönelik taleplerle başlayan gösteriler sürerken, Askeri Geçiş Konseyi Başkanı Abdulfettah el-Burhan, devlet kurumlarına, yurt içi ve yurt dışındaki banka hesapları ile mevduatlarını açıklama zorunluluğu getiren bir kararname yayımladı. Konseyin açıklamasına göre, söz konusu kararnameyle bütün hükümet kurumları, heyetler ve devlet şirketleri, devletin hissedar olduğu tüm yapılar, ülke içinde ve dışında sahip oldukları banka hesaplarının yanı sıra mevduatlar, taşınmazlar, nakit para, kıymetli maden ve mücevherleri beyan etmek zorunda.

Korku dolu anlar! 2 çocuğuyla yola savrulduAntalya'nın Alanya ilçesinde, sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, takla attı. Kazada otomobili kullanan anne ve 2 çocuğu ile yanlarında bulunan 1 kişi, yola savrularak, yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber