‘Goodbye Stephen’

Ünlü bilim insanı Stephen Hawking’in cenaze töreni İngiltere Cambridge’de yapıldı. Dostları, fizikçiyi “Güle güle” diye uğurladı

‘Goodbye Stephen’

Motor nöron hastası (ALS) olan İngiliz bilim insanı Stephen Hawking, 14 Mart’ta İngiltere’de 76 yaşında hayatını kaybetmişti. Ünlü fizikçinin cenaze töreni dün yapıldı. Cambridge Üniversitesi’ndeki ‘Great St Mary’s Kilisesi’ndeki törene Hawking’in akrabaları ve arkadaşlarının yanısıra ünlüler de katıldı. Bu ünlülerin başında, Hawking’in hayatının anlatıldığı filmde onu canlandıran aktör Eddie Redmayne yer alıyordu. Bir ateist olan Hawking’e, çocuklarının kararıyla kilisede dualı, ilahili geleneksel bir tören düzenlendi. Hawking’in külleri Darwin’in mezarının yanına gömülecek.

Hırsızdan ilginç savunma: Sevdiğim kızın yanına gidecektimMersin'de "eşimi arayacağım" diyerek bir vatandaşın telefonunu alıp kaçan şahıs, polisin çalışması sonucu yakalandı. Daha önce de aynı suçtan yakalanıp adli kontrol şartıyla serbest kalan zanlı, adliyeye sevk edildiği sırada gazetecelerin, "Neden hırsızlık yaptınız" sorusuna, "Sevdiğim kız için. Sevdiğim kızı başkasına vermişler, yanına gidecektim. Çok seviyorum onu" şeklinde yanıt verdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber