Hamas: Yüzyılın Anlaşması’nı tanımıyoruz

Hamas Siyasi Bürosu Başkanı İsmail Haniyye, Türk Arap Medya Derneği ile Filistin İletişim ve Medya Derneği’nin (FİMED) ortaklaşa düzenlediği basın toplantısında video konferans yoluyla gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Hamas: Yüzyılın Anlaşması’nı tanımıyoruz

Türkiye’nin Filistin’e karşı önemli bir duruş sergilediğini ifade eden Haniyye, “İsrail tarihinin en aşırı sağ iktidarı görevde. Filistinlilerin hiçbir hakkını tanımıyor ve İsrail’in barış gibi bir fikri yok. İsrail işgal hükümeti, hiçbir zaman iki devletli bir çözüme yanaşmamıştır” diye konuştu. ABD’nin İsrail-Filistin meselesine çözüm bulmak iddiasıyla hazırladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak nitelenen plan hakkında da konuşan Haniyye, “Asrın anlaşması diye anlatılan şeyi tanımadığımızı bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bunun bozulması için tüm girişimleri deneyeceğiz. Başkenti Kudüs olan Filistin devleti tanınmadığı sürece hiçbir anlaşmayı tanımıyor ve kabul etmiyoruz. Filistin birliği için çalışacağız. Filistinli mültecilerin dönüş hakkının garanti altına alınması lazım” diye konuştu.

 

Asansör teknisyeni nöbet gününde akıma kapılarak öldüAntalya'da, asansör bakım firmasında teknisyen olarak çalışan Oğuzhan Aykurt (23), nöbet gününde bir kafenin arızalanan asansörüne müdahale ettiği sırada elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber