İngiltere’den Kaşıkçı mesajı

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak, “Bu korkunç cinayetin emrini veren kişinin adalet önüne çıktığından emin olmamız gerekiyor” dedi. Hunt, İngiliz ve Kanada dışişleri bakanlıklarının Londra’da ortaklaşa düzenlediği Küresel Medya Özgürlüğü Konferası’nda AA muhabirinin sorularını yanıtladı.

İngiltere’den Kaşıkçı mesajı

“Bu cinayetin ülkemizin değerlerine tamamen aykırı olduğunu çok açıkça söyledik” diyen Hunt, “Şu anda Suudi Arabistan’da devam eden bir süreç var. Bu korkunç cinayetle ilgili tutuklananlar var. Şunu çok açık ifade ettik ki bu korkunç cinayetin emrini veren kişinin adalet önüne çıktığından emin olmamız gerekiyor” dedi.

İngiltere’nin Basın Özgürlüğü Özel Temsilcisi Amal Clooney, dünya liderlerinin Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayeti konusunda “omuz silkmenin çok az ötesine geçtiğini” söyledi.

O kaptanla ilgili flaş gelişmeKurtardığı 47 mülteciyi İtalyan sahil güvenlik ekiplerinin engellemesine rağmen Lampedusa Adası'na taşıyan geminin kaptanı Carola Rackete 4 saat sorgulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber