İniş yapamayan uçak panik yarattı

Yoğun yağmur ve şiddetli fırtınaya yakalanan iç hat uçağı, pisti iki kez pas geçti. Büyük korku yaşayan yolcular, uçağın tekrar kalkışını engelledi.

İniş yapamayan uçak panik yarattı

Endonezya'da olumsuz hava koşulları nedeniyle iniş yapamayan uçakta yolcular panik yaşadı.

Kompas TV kanalının haberine göre, Garuda Hava Yollarının Banyuwangi-başkent Cakarta seferini yapan GA 271 sefer sayılı yolcu uçağı, şiddetli yağmur ve rüzgar nedeniyle Soekarno Hatta Uluslararası Havalimanı'na iniş yapamadı.

Pisti iki kez pas geçen uçağın, daha sonra başkentin doğusundaki Halim Perdanakusuma Havalimanı'na zorunlu iniş yaptığı bildirildi.

Olay sonrası büyük panik yaşayan yolcuların, bir süre apronda bekletilen uçağın, Soekarno Hatta Havalimanı için tekrar kalkışını engellediği kaydedildi.

Uçaktaki 94 yolcudan 69'unun uçaktan ayrıldığını açıklayan havayolu yetkilileri, diğer yolcuların ise seyahatlerine devam etmek istediğini belirtti.

Bu arada, Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu bugün, Cakarta ve Banten bölgesi için şiddetli yağmur ve rüzgar uyarısı yapmıştı.

Muson yağmurlarının etkisinde olan, tropikal iklimin yaşandığı Endonezya'da, etkisini arttıran sağanak yağış, zaman zaman hava trafiğini olumsuz etkileyebiliyor.

Erdoğan: “DEAŞ’lının islamla alakası yoktur ve onlar bizden değildir”Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camisi açılışında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "El-Bab'da 3 bini aşkın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Çünkü DEAŞ'lının İslam ile alakası yoktur ve onlar bizden değildir." ifadelerini kullandı. İslam'dan terörist çıkmayacağını vurgulayan Erdoğan, "Müslüman terörist olmaz ve İslam'dan terörist çıkmaz. Birilerinin ısrarla gündemde tutmaya çalıştığı 'İslami terör' yaftasını kabul etmiyoruz" dedi. Açılış için Cambridge Camisi'ne iştirak eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Yusuf İslam (Cat Stevens) kapıda karşıladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber