İran tankeri rotayı Türkiye’ye çevirdi!

Cebelitarık’ta alıkonan ve ismi ‘Adrian Darya’ olarak değiştirilen İran tankerinin, varış noktası Yunanistan’ın Kalamata limanı olan rotasını değiştirdiği ve yeni rotanın Mersin Limanı olduğu öğrenildi.

İran tankeri rotayı Türkiye’ye çevirdi!

Limanların ve limanlardaki gemilerin hareketleri, gemilerin mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan ‘Marine Traffic’ten elde edilen bilgiye göre, yeni ismi Adrian Darya olan İran tankerinin varış noktası Mersin limanı olarak değiştirildi. Tankerin gerçekten Mersin’e mi gideceği yoksa yakında bulunan Lazkiye limanına mı yöneleceği bilinmiyor.

İran tankeri ‘Grace 1’ Suriye’ye uygulanan yaptırımları ihlal ettiği gerekçesiyle 4 Temmuz’da Cebelitarık tarafından alıkonulmuş, daha sonra gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda ABD’nin baskısına rağmen tekrardan sigortalanıp, adı değiştirilerek serbest bırakılmıştı. Yetkililer, tankerin Suriye’ye gitmeyeceği yönünde İran yönetiminden söz aldıklarını öne sürmüş, ancak bu açıklama İran tarafından yalanlanmıştı.

Ukraynalı anneden boşanma aşamasındaki eşinin çocuklarını kaçırdığı iddiasıAnkara'da yaşayan Ukraynalı Svitlana Krychun (38), boşanma aşamasında olduğu eşi Şevki Melih Eker'in (37), velayeti kendisinde olan 2 kızını Marmaris'e kaçırdığı iddiasıyla ilçeye geldi. Svitlana, yaklaşık 1 aydır kızları ile eşine ulaşamadığını belirtirken, polisin arama yaptığı villada baba ile çocuklar bulunamadı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber