İtalya’nın skandal kararına sert tepki

İtalyan Meclisi 1915 olaylarıyla ilgili “sözde Ermeni soykırımı” iddialarını içeren bir önergeyi kabul etti. Skandal karara Ankara’dan sert tepki geldi.

İtalya’nın skandal kararına sert tepki

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “İtalya Parlamentosu’nun tarihimizi çarpıtma ve politize etme çabasını en sert biçimde kınıyoruz. Bu kısır, düşmanca ve müessif bir yaklaşımdır. Birbirimizin anılarına saldırmak yerine hep birlikte gerçeğin hikâyelere üstün gelmesini sağlamalıyız” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, “İtalyan Parlamentosu’nun sözde soykırım kararı, tarihi gerçekleri yok sayan ve yeni husumet tohumları eken bir karardır. Cumhurbaşkanımızın ortak tarih komisyonu çağrısını yok sayan ve siyasi popülizmi körükleyen bu yaklaşımları şiddetle reddediyoruz” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise “Bu önergeyi şiddetle kınıyoruz” diye konuştu.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber