Kamyon çalan Suriyeli Almanya'da sekiz kişiyi yaraladı

Limburg kentinde çaldığı kamyonla terör estiren Suriyeli erkeğin, uyuşturucu, saldırı ve hırsızlık gibi suçlardan sabıkası olduğu açıklandı.

Kamyon çalan Suriyeli Almanya'da sekiz kişiyi yaraladı

Almanya'nın Limburg kentinde 32 yaşında Suriyeli olduğu belirtilen bir kişi çaldığı kamyonla birçok araca çarptı. Polis, meydana gelen kazada Suriyeli dahil 9 kişinin yaralandığı duyurdu.

Kamyonu çalan Suriyelinin yakalandığı ve sorgusunun yapıldığını açıklayan Frankfurt Savcılığı, terör dahil diğer konularla ilgili soruşturma yapıldığı belirtildi.

Sekiz kişiyi yaralayan Suriyelinin 1987 doğumlu olduğunu açıklayan polis, zanlının 2015 yılından beri Almanya'da yaşadığını ve 2016 yılında geçici kalma belgesine sahip olduğunu belirtti. Son olarak şahsın Almanya'ya iltica başvurusunun ret edildiği bildirilirken saldırganın polisteki dosyasında fiziki saldırı, uyuşturucu ve hırsızlık suçlarıyla ilgili de kaydının olduğu belirtildi. Şahsın radikal dinci gruplarla yakınlığı olmadığı da ifade edildi.

Almanya, 2016 yılında başkent Berlin'deki Noel pazarına yapılan kamyonlu saldırı sonucu 12 kişi hayatını kaybetmişti.

Ayrıldığı sevgilisini vurup intihar ettiKuşadası’nda emlakçılık yapan sevgilisini pompalı tüfekle yaralayan bir kişi, olaydan bir saat sonra kendini vurarak intihar etti. Hastaneye kaldırılan yaralı kadının hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber