Kim’e sınırda görüşme teklifi!

G20 Zirvesi kapsamında Japonya’da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore Lideri Kim Jong un’a iki Kore’yi ayıran sınırda görüşme teklifinde bulundu.

Kim’e sınırda görüşme teklifi!

Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile Japonya’dan ayrılacaklarını belirten Trump, “Kuzey Kore lideri bunu görüyorsa, kendisiyle sınırdaki silahsızlandırılmış bölgede buluşarak elini sıkmak ve merhaba demek istiyorum” ifadesini kullandı. Trump daha sonra Japonya’daki temaslarını tamamladı ve Güney Kore’ye geçti. Trump basın toplantısında, Kim’in sınırdaki buluşmaya gelmemesi durumunda, bunu kötü bir işaret olarak yorumlamayacağını da ilave etti.
Kuzey Kore’nin resmi ajansı KCNA’da yer alan habere göre, Kuzey Kore Dışişleri Bakan Yardımcısı Choe Son Hui, Trump’ın görüşme teklifini “çok ilginç bir öneri” olarak değerlendirdi. Haberde, teklifin iki lider arasında şahsi ilişkinin derinleşmesi ve iki ülke ilişkilerinin gelişmesi için anlamlı bir fırsat olabileceği kaydedildi.

Sosyal medya onu konuşuyor! Talep patladı...Samsun'un özel lezzetlerinden 'Çakallı menemeni' son dönemde sosyal medyanın da etkisiyle yoğun ilgi görüyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber