‘Kıyamet Ambarı’ da tehlikede’

Tüm dünyayı etkileyecek bir doğal afet olması halinde bitki türlerinin korunması için Norveç’in kuzeyindeki Svalbard takımadasında inşa edilen ve “Kıyamet Ambarı” olarak da bilinen tahıl deposunda işlerin, “küresel ısınma” nedeniyle planlandığı gibi gitmediği belirtiliyor.

‘Kıyamet Ambarı’ da tehlikede’

Nitekim depoda bulunan önemli tohumlarla, savaş, doğal felaket gibi durumlar karşısında tarımsal sürekliliğin sağlanması amaçlanırken, depodaki sıcaklığın normalin 3 katı daha hızlı arttığının tespit edildiği bildiriliyor.

Bu koşullar altında depoda saklanan tohumların da hayatta kalma olasılıklarının azaldığı öne sürülüyor. Geçtiğimiz yıl da depoda, bir buz kütlesinin erimesi sonucu su baskını yaşanmıştı.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber