Kum fırtınası gündüzü geceye çevirdi

Kuveyt başta olmak üzere Suudi Arabistan ve Bahreyn'de yaşanan kum fırtınasında hayatı felç etti. Kuveyt'teki oluşan kum fırtınasını görenler ise cep telefonuyla saniye saniye görüntüledi. Görüntülerde oluşan kum fırtınası ve insanların yaşadığı büyük panik yer alıyor.

Kum fırtınası gündüzü geceye çevirdi

26 Mart tarihinden itibaren Kuveyt, Suudi Arabistan ve Bahreyn'de gibi ülkelerde etkili olan kum fırtınaları hayatı felç etti. Kum fırtınasından etkilenen ülkelerin başında ise Kuveyt geliyor. Kuveyt'in bazı bölgelerinde kum fırtınası nedeniyle görüş mesafesinin sıfıra düştüğü belirtildi. Rüzgarın 50 km hızla estiği Kuveyt'teki kum fırtınaları ulaşımı da aksattı.

Bölgede büyük bir yıkıma yol açan kum fırtınası halkın büyük bir panik yaşamasına neden oldu. Yetkililed tarafından Güney Irak'ta başladığı belirtilen kum fırtınalarının süreceği belirtilirken loyası bir faciaya karşı insanlar evinden çıkmıyor. Geçtiğimiz günlerde aniden oluşan kum fırtınasını görenler cep telefonuyla o anları saniye saniye görüntüledi.

Diyarbakır'da zırhlı polis aracına saldırıDiyarbakır'da terör örgütü PKK mensuplarınca zırhlı polis aracına el bombası atıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber