Geri Dön

Kushner'dan skandal ifade: Kaşıkçı hakkında ‘terörist’ demiş

ABD Başkanı Donald Trump’ın Başdanışmanı olan damadı Jared Kushner’in Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı için “terörist” ifadesini kullandığı öne sürüldü.

Kushner'dan skandal ifade: Kaşıkçı hakkında ‘terörist’ demiş

Vanity Fair’in, Michael Wolff’un yeni çıkan “Kuşatma: Trump Ateş Altında (Siege: Trump Under Fire)” kitabına dayandırdığı haberinde, Kushner’in gazeteci Kaşıkçı’yı Usame bin Ladin ile bağlantılandırdığı yazıldı. Kushner’in adı açıklanmayan bir gazeteciyle yaptığı kayıt dışı (off the record) görüşmede, Kaşıkçı hakkında, “Bu adam Kraliyet ailesindeki bazı hizipler ile Usame arasındaki bağlantıydı. Biz bunu biliyoruz. Gazeteci mi? Haydi oradan. Bu gazeteci olarak kendini maskeleyen bir teröristti” ifadesini kullandığı iddia edildi. Kushner’in sözcüsünün, Vanity Fair’in kitaptaki ifadelere yönelik talebine geri dönmediği kaydedildi.

Fransa’da sel felaketi: 2 ölü, 5 yaralıFransa’nın güneybatısında şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde 2 kişinin hayatını kaybettiği 5 kişinin yaralandığı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber