Mısır ordusundan müdahale sinyali

Mısır'da yaşanan gerilim hakkında ordudan açıklama geldi.

Mısır ordusundan müdahale sinyali

Mısır ordusu, ülkedeki iktidar ve muhalefete, 'halkın taleplerini yerine getirmeleri için' 48 saat süre tanıdı.

Mısır Savunma Bakanı Kıdemli Orgeneral Halil el Sisi, devlet televizyonunda yayınlanan konuşmasında, sivillerin anlaşmaya varamaması durumunda ordunun "kendi yol haritalarını teklif edeceklerini" söyledi. Sisi, ordunun siyaset ya da hükümetin işine karışmayacağını da dile getirdi.

Mısır'da yüz binler sokakta

Mısır devlet televizyonunda, Kıdemli Orgeneral Halil el Sisi'nin resmi konularak açıklama yapan sesi verildi. Ordunun taraf olmayacağını belirten El Sisi, ülkede yaşanan olaylardan tüm tarafların sorumlu olduğunu söyledi. Mısır'ın her geçen gün daha fazla bölündüğünü belirten Mısır Savunma Bakanı El Sisi, olayların bitmesi için bütün taraflara 48 saat süre verdi. Mısırlı general, aksi durumda ordunun "kendi yol haritasını sunacağını" vurguladı.

İLGİLİ HABER

Mısır ordusundan müdahale sinyali

Bodrum'da orman yangınıMuğla'nın Bodrum ilçesindeki ormanlık alanda yangın çıktı. Yangını söndürmek için havadan ve karadan müdahaleye başlandı.Gündoğan Mahallesi'ndeki ormanlık alanda, bugün saat 15.00 sıralarında, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.Yangını söndürmek için havadan 9 helikopterle müdahaleye başlanırken, Milas Orman İşletme Müdürlüğü ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum İtfaiye Grup Amirliği'ne bağlı çok sayıda ekip de olay yerine sevk edildi.Söndürme çalışmalarının helikopterlerin yanı sıra 12 arazöz, 1 dozer ve orman ekipleri tarafından sürdürüldüğü belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber