Müzayedeye çıkmadan gizlice satıldı

Art Daily’de yer alan bir habere göre İtalyan ressam Caravaggio’nun “kayıp bir şaheser” olarak nitelendirilen ve Fransa’da bugun müzayedeye çıkması beklenen tablosu “Judith and Holofernes”, satışa çıkmadan 2 gün önce kimliği açıklanmayan biri tarafından satın alındı.

Müzayedeye çıkmadan gizlice satıldı

2014’te Fransa’nın Toulouse şehrinde bir evin çatı katındaki eski bir yatağın altında bulunan “Judith and Holofernes”, salı günü açık artırmada ismi verilmeyen bir koleksiyoncu tarafından açıklanmayan bir fiyata satın alındı. 1600’lü yıllarda yapıldığı düşünülen eser için beklenen fiyat ise 170 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

‘Değeri düştü’

Eserin Caravaggio’ya ait olduğunu doğrulayan sanat uzmanı Eric Turquin, bazı İtalyan uzmanların eser hakkında şüpheleri olmasına rağmen eserin değerinin milyon dolarlarla ifade edilebileceğini belirtti. Turquin, bu erken satışın eserin değerini düşürdüğünü vurguladı.

Canan Karatay: "Paranız varsa bol bol pastırma yiyebilirsiniz"Kayseri’de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kitap Fuarı'na katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Doğal, işlem görmemiş, içine katkı maddesi koyulmamış pastırma dünyanın en sağlıklı etidir. Paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz. Pastırma vücuttaki alevlenmeyi ve hastalıkları önler" dedi. Öte yandan enerji içeceklerine de dikkat çeken Karatay, "Bir kutu enerji içeceğinin içindeki yapay şekerler kalp krizi sebebidir. Gençlerimizin ve sporcularımızın erken ölümlerinin sebebidir" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber