NDS Edebiyat Ödülleri açıklandı

Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi ile Notre-Dame de Sion’lular Derneği tarafından 11 yıldır düzenlenen NDS Edebiyat Ödülü’nün bu seneki sahibi belli oldu.

NDS Edebiyat Ödülleri açıklandı

Ödülü, 2018 yılında Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Zaman Lekeleri” adlı romanıyla yazar Ömer F. Oyal aldı. Bu yılın mansiyon ödülü ise Everest Yayınları’ndan çıkan “Tekme Tokatlı Şehir Rehberi” adlı öykü kitabıyla Mevsim Yenice’nin oldu. 7 Mayıs’ta Fransız Sarayı’nda yapılacak NDS Edebiyat Ödül Töreni, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Charles Fries ve Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Bertrand Buchwalter’ın katılımıyla gerçekleşecek. Bu yıl 11’incisi düzenlenecek olan törenin jüri üyeleri Tomris Alpay (Jüri Başkanı), Yazgülü Aldoğan, Liz Behmoaras, Emel Kefeli, Arzu Öztürkmen, Mayda Saris, Zeynep Sabuncu, Özlem Yüzak ve Mine Haksal’dan oluşuyor.

Canan Karatay: "Paranız varsa bol bol pastırma yiyebilirsiniz"Kayseri’de bu yıl 3'üncüsü düzenlenen Kitap Fuarı'na katılan İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, "Doğal, işlem görmemiş, içine katkı maddesi koyulmamış pastırma dünyanın en sağlıklı etidir. Paranız varsa bol bol yiyebilirsiniz. Pastırma vücuttaki alevlenmeyi ve hastalıkları önler" dedi. Öte yandan enerji içeceklerine de dikkat çeken Karatay, "Bir kutu enerji içeceğinin içindeki yapay şekerler kalp krizi sebebidir. Gençlerimizin ve sporcularımızın erken ölümlerinin sebebidir" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber