Obama darphanesi

Milyar dolarlık marka olma yolunda ilerleyen Barack ve Michelle Obama çiftinin konuşmalardan kazandıkları hariç servetlerinin 135 milyon doları aştığı belirtiliyor

Obama darphanesi

Kitap turuna çıkıyor

ABD eski Başkanı Barack Obama ve eski First Lady Michelle Obama, markalarına değer katmaya devam ediyor. Michelle Obama’nın yeni piyasaya sürülen Becoming (Olmak) kitabı için başlattığı tur, Obama markasının değerini artıran en önemli adımlardan biri. New York Post’un haberine göre, yeni kitabı için ABD’nin 10 kentini kapsayan bir tura çıkan Michelle, kitap için 65 milyon dolar ödeme aldı. Netflix’le bir şov için 50 milyon dolara anlaşan Obama çifti servetlerine servet katmaya devam ediyor.

20.5 milyon dolardan...

Hem Barack hem de Michelle Obama son dönemlerde konuşmacı olarak oldukça revaçta. Michelle Obama’nın konuşma başına 225 bin dolar aldığını yazan gazeteye göre, eski başkanın konuşma başına aldığı ücret 400 bin dolar. Forbes, Obama’nın 2005’te başkanlık görevini bıraktığı 2016’ya kadar maaş ve telif haklarından 20.5 milyon dolar kazandığını yazmıştı. Çiftin, konuşmalardan kazandıkları ücretler hariç şimdiki serveti 135 milyon doların üstünde.

Trump: 10 milyon insanı öldürmek istemiyorumABD Başkanı Donald Trump, "Eğer Afganistan'da savaşmak istesek bu savaşı bir haftada kazanırdık ama 10 milyon kişiyi öldürmek istemiyorum. Afganistan o durumda yeryüzünden silinirdi. Böyle bir savaş 10 günde biterdi ancak bu yolu seçmek istemiyorum." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber