Roma’nın altın serveti

İtalya’nın kuzeyinde eski bir amfi tiyatroda yapılan kazıda Roma İmparatorluğu döneminden kalma yüzlerce altın sikke bulundu.

Roma’nın altın serveti

İtalya Kültür Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, bulunan altın sikkelerin taş bir bakraç içerisinde, mükemmel bir şekilde korunarak geldiği ve Roma İmparator-luğu’nun son dönemleri olan 5’inci yüzyıla ait olduğu belirtildi. İtalya Kültür Bakanı Alberto Bonisoli, İsviçre’ye sınır şehri olan Como’daki Cressoni Amfi Tiyatrosu’nda yapılan keşfi “Gurur verici” olarak tanımladı. Cressoni Amfi Tiyatrosu 1870’de restore edilerek yeniden kullanıma açılmış, 1997’de kapatılıncaya kadar son dönemlerde açık hava sineması olarak hizmet vermişti.

AK Parti'den Emine Bulut cinayeti açıklaması!AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MKYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik, Emine Bulut cinayeti ile ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda hassasiyetinin altını çizdi" dedi. Kadın cinayetleriyle ilgili Çelik, yasal düzenleme ihtiyacının olması halinde tereddüt edilmeyeceğini de belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber