Şişedeki mesaj yarım asır sonra ortaya çıktı

Dennis Komsa isimli bir çocuk tarafından 50 yıl önce Atlantik Okyanusu'na atılan şişe ABD'nin New Jersey eyaletinde sahibini buldu.

Cam şişe, ABD'de geçtiğimiz yıl meydana gelen Sandy Kasırgası'nın ardından bir evin etrafındaki enkazın arasından çıktı. Şişede, "İlgili şahsa, lütfen aşağıdaki soruları cevaplayın ve alttaki adrese gönderin. Bu, Dennis Komsa (12) tarafından yapılan bilimsel bir araştırmadır" yazısı bulunuyor.

Yazıda, şişeyi bulan kişinin, bunu nerede, ne zaman ve nasıl bulduğunu anlatması isteniyor. Şişenin içinde ayrıca bir zarf ve posta ücretini karşılaması için bozuk para yer alıyor.

New Jersey sahilinde okyanusa atıldığı yerden yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan 16 Ağustos 1963 tarihli şişe, geçtiğimiz günlerde sahibi ile bir araya geldi.

1963'te 12 yaşında olan Komsa, yaklaşık yarım asır sonra, okyanusa attığı şişeyi görmenin sürpriz olduğunu belirterek, "Birilerinin bunu bulunacağını düşünerek suya atmıştım. Ancak şişenin bana döneceğini hiç tahmin etmemiştim" diye konuştu.

Karaköy'de tepki çeken saldırıKaraköy'de bir kadın, yolda yürüyen başka bir kadına saldırdı. Güvenlik kamerasına yansıyan olay sosyal medyada tepkiye neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber