Son dakika | ABD'de ortalık fena karıştı! Trump sonunda patladı: Kendine çekidüzen vermeli, hızlıca

Eski ABD Başkan Yardımcısı Biden'a iki şüpheli paket gönderildi. ABD Başkanı Donald Trump, 'Ana akım  medya kendine çeki düzen vermeli' dedi.

Son dakika | ABD'de ortalık fena karıştı! Trump sonunda patladı: Kendine çekidüzen vermeli, hızlıca

Eski ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın evine şüpheli iki paket gönderildiği bildirildi.

Amerika'da bu hafta içinde Demokrat Partinin önemli isimlerine ve CNN'e gönderilen şüpheli paketlerin bu seferki adresi, ABD'nin eski Başkanı Yardımcısı Biden oldu.

Son dakika | ABDde ortalık fena karıştı Trump sonunda patladı: Kendine çekidüzen vermeli, hızlıca

Polis, Biden'a gönderilen paketlerden birinin Wilmington, diğerinin de New Castle'daki postanelerde tespit edildiğini duyurdu.

Paketlerin, eski ABD başkanları Barack Obama ve Bill Clinton'ın evleriyle CNN'in New York ofisi dahil olmak üzere birçok adrese gönderilen ve içinde patlayıcı madde bulunan paketlerle bağlantısı olup olmadığı soruşturuluyor.

Trump: "Ana akım medya kendine çeki düzen vermeli"

ABD Başkanı Donald Trump da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Bugün toplumumuzda gördüğümüz öfkenin büyük bölümü, benim 'sahte haberler' dediğim ana akım medyanın kasıtlı olarak yaptığı yanlış ve hatalı haberlerinden kaynaklanıyor. Bu öfke, o kadar kötü ve nefret dolu bir hal aldı ki artık bir tarifi yok. Ana akım medya kendine çekidüzen vermeli, hızlıca!" ifadelerini kullandı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Washington'daki evi ile eski ABD Başkanı Bill Clinton ve eski Dışişleri Bakanı eşi Hillary Clinton'ın New York'un banliyösü Chappaqu'daki evlerine, içerisinde patlayıcı madde olan paketler gönderilmişti.

Amerikan Gizli Servisi, iki eski başkanın evindeki paketlerin, "patlayıcı madde içerme riskine karşı postalara yapılan rutin denetimler esnasında" tespit edildiğini ve gerekli işlemlerin yapıldığını açıklamıştı. Paketlerin, Obama ve Clinton'a ulaşmadan önce ele geçirildiği kaydedilmişti.

Bu arada New York Polisi, yayın kuruluşu CNN'in de içinde bulunduğu Time Warner Center'a da benzer bir paket gönderildiğini açıklamıştı.

Macar asıllı Amerikalı milyarder iş adamı George Soros'un New York'taki evinin posta kutusunda hafta başında patlayıcı madde bulunmuştu.

Son olarak bu sabah, New York'ta aktör Robert De Niro'nun sahibi olduğu restorana şüpheli bir paket gönderilmişti.

Cenaze dönüşü korkunç kaza! Ölü ve yaralılar varAnadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde cenazeden dönenleri taşıyan midibüsün kontrolden çıkarak takla atması sonucu 1 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber