Son dakika... Japonya'dan flaş hamle! Füze savunma sistemi kuruyorlar

Uzakdoğu'dan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Japonya, Kuzey Kore'den gelebilecek füze tehditlerine karşı sahillerine ABD yapımı orta erimli Aegis Ashore füze savunma sistemi yerleştirmeye hazırlanıyor.

Son dakika... Japonya'dan flaş hamle! Füze savunma sistemi kuruyorlar

Japon haber ajansı Kyodo'da yer alan habere göre, Japonya Savunma Bakanlığı ilk bataryanın ülkenin kuzeyindeki Akita şehrine konuşlandırılma çalışmalarının başlatılması için yerel yöneticilere izin başvurusunda bulundu.

Savunma Bakan Yardımcısı Tatsuo Fukuda, Akita Valisi Norihisa Satake ve Belediye Başkanı Motomu Hozumi'yi arayarak Japon Öz Savunma Güçlerinin, Araya bölgesinde eğitim alanı olarak kullandığı araziye füze savunma sisteminin yerleştirilmesi için zemin etütlerine başlamak istediklerini bildirdi.

Bakanlık, sistemin konuşlandırılması için yerel yönetimin onayını almak istiyor.

Hükümet, aralık ayında Kuzey Kore'den gelebilecek füze tehditlerine karşı Japon Denizi sahiline kıyısı olan iki noktaya orta erimli füze savunma sistemi konuşlandırmaya karar vermişti. Akita dışında ülkenin güneyindeki Yamaguçi idari bölgesine bağlı Hagi şehrine de füze bataryası konuşlandırılması öngörülüyor.

Bolu'da şüpheli çanta alarmıBolu'da, kentin en işlek meydanında unutulan sırt çantasını görenler durumu polise bildirdi. Çevre güvenliğinin sağlanmasının ardından bomba imha uzmanınca fünye ile patlatılan çantanın içinden defter ve kitap çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber