Son dakika... Trump'tan İran tweeti

Yaz mevsiminde Tahran yönetiminin düşürdüğü insansız hava aracını hatırlatan ABD Başkanı, "Hikayeleri çok büyük bir yalandı, şimdi de Suudi Arabistan'daki saldırıyla ilgili hiçbir şey yapmadıklarını söylüyorlar. Göreceğiz" dedi. Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyon ise, hafta sonu petrol rafinerilerini hedef alan saldırının İran yapımı silahlarla yapıldığını açıkladı.

Son dakika... Trump'tan İran tweeti

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından İran'ı hedef aldı.

Tahran yönetiminin yaz mevsiminde Basra Körfezi'nde düşürdüğü ABD drone'nu hatırlatan Trump, "Hikayeleri çok büyük bir yalandı. Şimdi de Suudi Arabistan'daki saldırıyla ilgili hiçbir şey yapmadıklarını söylüyorlar. Göreceğiz" ifadesini kullandı.

İç savaş ülkesi Yemen'de İran'ın desteklediği Husiler, hafta sonu Suudi Arabistan'ın en büyük petrol rafinerilerine insansız hava araçlarıyla saldırmıştı. Abkayk ve Kureyş'teki üretim tesislerine çok sayıda bomba yüklü drone kullanılarak yapılan saldırı, petrol fiyatlarının neredeyse yüzde 20 artmasına yol açtı.

Suudiler ve müttefikleri ABD, saldırının arkasında İran'ın olduğunu söylüyor.

Yemen'deki iç savaşa doğrudan müdahale eden Suudi Arabistan'ın başını çektiği koalisyon, Husilerin rafineri saldırılarında İran silahlarının kullanıldığını açıkladı. Koalisyon sözcüsüne göre, uzmanlar saldırının hangi noktadan yapıldığını belirlemeye çalışıyor.

Kimlik gösteremedi... Gerçek parmak izi kontrolünde ortaya çıktıBolu'da kimliğini gösteremediği için parmak izi kontrolüne götürülen şüphelinin cezaevi firarisi Melih Akdaş (23) olduğu belirlendi. Akdaş, işlemlerinin ardından geçen hafta firar ettiği Zonguldak Cezaevi'ne gönderildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber