Suriye’de karşılıklı esir takası

Suriye’de muhalif gruplar ve Beşar Esad rejimi tarafından gözaltında tutulan 9’ar kişi, muhaliflerin kontrolünde bulunan Bab’ın güneyindeki Ebu Zindin mıntıkasında Astana süreci çerçevesinde karşılıklı ve eşzamanlı olarak serbest bırakıldı.

Suriye’de karşılıklı esir takası

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Astana süreci kapsamında Suriye’de muhalif gruplar ve rejim tarafından gözaltında tutulan bazı kişiler, Ebu Zindin mıntıkasında karşılıklı ve eşzamanlı olarak serbest bırakılmıştır. Çalışma Grubu faaliyetlerini önümüzdeki dönemde de sürdürecektir” denildi. İki taraf arasındaki ilk takas, 24 Kasım 2018’de, ikinci takas 12 Şubat’ta gerçekleşmişti. Takasın, Türkiye’nin insani diplomasi faaliyeti çerçevesinde attığı adımlar neticesinde yapıldığı belirtiliyor. Esad rejiminin cezaevlerinde en az 500 bin kişiyi alıkoyduğu biliniyor. Türkiye, Rusya ve İran 25-26 Nisan’daki 12. Astana toplantısında bir araya gelecek.

2 kadın market çalışanı, soyguncuları böyle defettiArjantin'de 2 market çalışanı kadın ile, markete giren 2 soyguncu arasında arbede yaşandı. Arbedenin ardından soyguncular, koşarak kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber