"Taksim'de Rus gazeteci gözaltına alındı" iddiası

Rus haber ajansı Ria Novosti, Taksim'de bir Rus gazetecinin polis araçlarının görüntülerini çekerken darp edilerek gözaltına alındığını yazdı.

Ria Novosti, kendilerine açıklama yaptığını belirttikleri Rusya Federasyonu İstanbul Başkonsolosluğu temsilcisinin Rus gazeteci Arkady Babchenko'nun Taksim'de sivil polislerce gözaltına alındığını söylediklerini yazdı. Temsilciler, gazetecinin gözaltına alınma anının da diğer gazetecilerce kaydedildiğini belirtti.

Konsolosluk temsilcisi Rus haber ajansı Ria Novosti'ye yaptığı açıklamada, "Gözaltına alınma anı ile ilgili video var. Onunla birlikte başka gazeteciler de vardı. Görünüşe göre onlar videoyu çekmişler. Polislerin Rus gazeteciyi gözaltına almasından sonra, yardım için başkonsolosluğumuza geldiler. Onlarla birlikte bizim bir personelimiz gitti. Ne yazık ki, hemen serbest bırakılması konusunda çabalar sonuç vermedi, karakol amiri gazeteciyi sabaha kadar tutmak istedi" açıklamasını yaptı. Temsilci, gazeteci ile ilgili kararın bugün verileceğini belirterek, "Sadece onun sağlık durumunu etkileyecek bir şey olmadığını söyleyebilirim" dedi.

Rus haber sitelerinin yayınladığı bir görüntüde ise sivil polislerin gözaltına almak istediği Rus gazetecinin ilk olarak buna direndiği ardından polis eşliğinde götürüldüğü görülüyor. Rus haber ajansı Ria Novosti'nin darp edilerek gözaltına alındığını iddia ettikleri Rus gazetecinin gözaltına alınma sırasında her hangi bir darp olayının yaşanmadığı görüldü.

27 yıl sonra mezrasına dönen adamı darbedip evini yaktılarBatman'ın Oymataş köyü Sincan mezrasına 27 yıl sonra dönen 82 yaşındaki Mahmut Yalçın, mezrada ev yaptırmasını istemeyen kişilerce darbedildi, ardından temeli atılan evi yakıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber